Ekonomi

Starbucks Bayilik Fiyatı 2024

Starbucks bayilik fiyatı, dünyaca ünlü kahve şirketinden franchise almak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Starbucks, ülkemizde geniş müşteri kitlesine sahip bir kahve firmasıdır. Bu yüzden Starbucks bayilik, girişimciler için oldukça avantajlı ve kazançlı bir fırsat olarak kabul edilir.

1971 yılından beri faaliyetlerini sürdüren ABD merkezli firma, birçok ülkede binlerce şubeye sahiptir. Ülkemizde, kahvelerini alışılmışın dışında yüksek fiyatlara satmasına rağmen, müşteri kitlesi son derece geniştir. Bu da Starbucks bayilik ile çok yüksek kazançlar sağlanabileceği anlamına gelmektedir.

Starbucks franchise, özel şartlar gerektirir. Bu şartları sağlayanlar, şube (bayi) açma imkanı elde eder. Yazımızın devamında Starbucks bayilik fiyatı Türkiye 2024 olmak üzere, konuya ilişkin tüm detayları bulabilirsiniz.

Starbucks Franchise (Bayilik) Veriyor Mu?

Starbucks, 70’den fazla ülkede yaklaşık 30 bin şubeye sahiptir. Bu şubeleri direkt olarak kendisi yönetmemekte ve lisans haklarını o ülkede bir şirkete veya şirketlere vermektedir. Dolayısıyla Starbucks ‘ın klasik anlamda bir bayilik / franchise uygulaması bulunmamaktadır.

Starbucks Türkiye lisans hakları, Shaya Grup isimli şirkettedir. Shaya Grup, Kuveyt merkezli olan Alshaya Group isimli şirketin Türkiye’deki iştirakidir. Ülkemizde bulunan tüm Starbucks şubeleri, bu şirket tarafından yönetilmektedir.

Shaya Grup’un Türkiye’deki tek yatırımı Starbucks değildir. Bunun haricinde gıda, moda-hazır giyim, güzellik ve bakım alanlarında da farklı yatırımları vardır. Örneğin; Victoria’s Secret, Shake Shack firmalarının da Türkiye lisansına sahiptir.

İLGİLİ: Dükkan açma maliyeti ne kadar?

Her ne kadar Starbucks bayilik vermese de, Shaya Grup üzerinden bayilik almak mümkün olabilir. Bu durum, tamamen şirketin politikalarına ve götürmüş olduğunuz teklife bağlı olacaktır.

NOT: Bayilik alabilen kişiler kısa sürede kar marjlarını yüksek noktaya getirebiliyorlar. Kazanç olarak yapılacak en iyi iş seçenekleri arasında yer almaktadır. Kısa sürede kar olarak amorti etmektedir kendisiniz. Kart marjı yüksek iş isterseniz bunu mutlaka değerlendirin.

Starbucks Bayilik Fiyatı Türkiye

Starbucks bayilik fiyatı, 400.000 $ ile 700.000 $ arasında değişir. Bu rakamın bir bölümü marka bedeli olarak alınırken, geriye kalan bölümü ise açılacak şubenin düzenlenmesi ve dekorasyonu için kullanılır.

Burada bahsedilen rakamların resmi rakamlar olmadığını bildirmek isteriz. Resmi olarak Starbucks bayilik vermediği için resmi olarak açıklanan Starbucks franchise ücreti bulunmamaktadır. Ancak olası bir durumda toplam maliyetin bu seviyelerde olacağı ifade edilebilir.

Starbucks Bayilik Fiyatı Kar Marjı 2024

Starbucks Bayilik Şartları Nelerdir?

Starbucks bayilik başvurusu yapacak olanların, belli özelliklere sahip olması ve bazı şartları sağlaması gerekir. Bu özellikler ve şartları şu şekildedir:

  • Girişimci bir ruha sahip olma
  • Çalışkan olma
  • Gelişmiş yazılı ve sözlü iletişim
  • Markayı sahiplenme ve marka değerini koruma
  • Yeterli sermayeye sahip olma
  • Başarılı bir geçmişe sahip olma

Buradaki şartlara ve özelliklere sahip olmanız, bayilik için yapacağınız görüşmelerde size önemli avantaj sağlayacaktır.

Starbucks Bayilik Nasıl Alınır?

Shaya Starbucks bayilik için direkt olarak şirketle iletişime geçilmesi gerekir. Bayilik şartları hakkında bilgi almak istediğinize yönelik bir mail attığınızda, olumlu veya olumsuz geri dönüş olur.

Geri dönüşün olumsuz olmaması, yani bayilik verilmiyor türünden bir cevabın gelmemesi için mailde teklifinize dair bilgileri de vermeniz yararlı olacaktır. Örneğin; mağazanın açılması planlanan lokasyon, dükkan bulunmuşsa buna ait detaylar iletilebilir.

Yapacağınız Starbucks bayilik başvurusuna karşılık olarak olumsuz yanıt alma olasılığınızın yüksek olduğunu unutmayın. Ancak böylesine karlı bir iş için şansını denemeniz, size hiçbir şey kaybettirmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu