Ekonomi

Decathlon franchise Bedeli 2024! Bayilik Şartları Neler?

Dekatlon bayilik, girişimcilerin son dönemde ilgi gösterdiği yatırım seçeneklerinden biridir. Dünya genelinde birçok ülkede şubesi olan şirketin, ülkemizde de çok sayıda şubesi vardır. Decathlon franchise bedeli 2023! Bayilik şartları neler? İşte tüm merak edilenler ile decathlon bayilik alma hakkında her şey..

Sporun faydalarını ve keyfini sürmek mottosu ile hizmet veren mağazada, her türden spor giysileri ve malzemeleri bulunmaktadır. Bu durum, spor alışverişi söz konusu olduğunda, akla ilk gelen mağaza olmasını sağlamıştır.

Geniş müşteri kitlesi ve yüksek karlılığı ile dikkat çeken Dekatlon bayilik veriyor mu? Decathlon bayilik şartları nelerdir? Decathlon bayiliği nasıl alınır? Bu soruların yanıtlarını ve Decathlon franchise ile ilgili detayları sizler için derledik.

Decathlon franchise bedeli 2024! Bayilik şartları neler?

Decathlon Bayilik (Franchise) Şartları

Decathlon bayilik alabilmek için öncelikle taşınması gereken özellikler ve sağlanması gereken şartlar vardır. Bunlara sahip olmadan yapılacak başvurunun kabul edilmesi, kabul edilse dahi istenen başarının yakalanması mümkün olmayacaktır.

Decathlon, dünya genelinde prestije sahip olan Fransa merkezli bir spor mağazasıdır. Bayilik verdiği kişilerin/şirketlerin de bu prestije uygun niteliklere sahip olmasını ve kaliteyi korumasını isteyecektir. Bu yüzden Decathlon franchise başvurusu yapacak olanlar, şu özelliklere sahip olması gerekir:

  • Güçlü iletişim becerileri
  • Kaliteyi her zaman ön planda tutma
  • İş disiplini
  • Satış becerisi
  • Girişimci ruh
  • Yeniliklere açık olma

Bunların yanında başvuru sahibinin sağlaması gereken bazı şartlar da olacaktır. Bunlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Uygun lokasyonda ve uygun büyüklükte mağaza
  • Sermaye
  • Marka bedeli ödemesi
  • Resmi işlemler (Vergi levhası vb.)

Decathlon Franchise Veriyor Mu?

Decathlon, dünyadaki en büyük spor mağaza zincirlerinden biridir. Yüksek kaliteye sahip olan bu mağaza zinciri, birçok girişimcinin dikkatini çekmektedir. Ancak mevcut kalite politikaları gereğince bayilik vermemektedir.

Mağazalarını kendisi işleten ve yöneten şirketin, yakın zamanda bu kararını gözden geçirmesi beklenmektedir. Özellikle mağaza sayısının hızla artması, bunların kontrolünün ve yönetiminin zorlaşmasına neden olacaktır. Büyüme hedeflerini tutturma için franchise verme noktasında karar alabilir.

İLGİLİ: Starbucks bayilik ücreti

İLGİLİ: Western Union Bayilik Ücreti

Decathlon bayilik ile olumlu kararın ne zaman çıkacağını söylemek zordur. Ancak yakın tarihte bu yönde bir karar çıkması, kesinlikle şaşırtıcı olmayacaktır.

Decathlon Bayiliği Nasıl Alınır?

Decathlon franchise almak için öncelikle istenen şartların tamamen sağlanması gerekir. Şartları sağladığınızdan emin olduğunuzda, şirketin belirtmiş olduğu kanallardan başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru sonrasında, istenen şartları taşıyacak herkese bayilik verilmesi gibi bir durum olmayacağı unutulmamalıdır. Marka kalitesi ve prestijini koruyacak kişilerin belirlenmesi için muhtemelen yüz yüze görüşme yapılacak ve son karar, bu görüşmeye göre verilecektir.

Decathlon Franchise Bedeli

Decathlon bayilik vermediği için bayilik ücreti veya franchise bedeli hakkında resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak ilerleyen yıllarda bayilik vermeye başladığında, Decathlon franchise bedeli, 100.000 $ ile 250.000 $ arasında olacaktır.

Söz konusu rakamın bir kısmı marka bedeli olarak şirkete ödenirken, diğer kısmı ise bulunan mağazanın tasarlanması, dekore edilmesi ve ürünler için kullanılır.

Decathlon bayilik ile ilgili burada verilen rakamlar, resmi açıklamalar olmayıp, ortalama rakamlardır. Dolayısıyla bu rakamların ve belirtilen diğer şartları değişebileceği unutulmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu