Almanya’da Evde Para Kazanmak İçin 5 Yöntem

Almanya’da evde para kazanmak aile bütçesine büyük katkı sunmaktadır. Sabit bir işte çalışmayan ev hanımları, öğrenciler ya da bayanlar için evde ek iş yaparak para kazanmak en çok tercih edilen yöntemdir. Aylık ortalama 1000 Euro’dan başlayan kazançlar mümkün olabiliyor. Almanya’da evde para kazanmak istiyorum diyenler için 2024 yılı güncel 5 yöntemi sıraladık.

Almanya’da evde para kazanma yolları sizin yetenek ve ilgi alanlarınıza göre değişkenlik gösterecektir. Bir ev hanımı yemek yaparak evden para kazanabilirken, bir yazılım mühendisi bilgisayar başında evden para kazanabilir.

Almanya’da evden çalışmak isteyenlere bazı fırsatlar sunsa da bu işe yeni başlayacak kişiler bu fırsatların ne olduklarını tam bilmiyor olabilir. Biz de Almanya’de ek gelir ya da aylık sabit kazanç sağlaması adına bu çalışmayı sizin için yaptık. Size uygun işi seçip evden çıkmadan evde çalışarak euro bazlı para kazanabilirsiniz.

Almanya’da Evde Nasıl Para Kazanılır?

Evde para kazanabilmek için 2 yöntemden birini tercih etmelisiniz. Birincisi İş bulma ve edindirme kurumu üzerinden evde ek iş başvurusu yapmak. İkincisi ise özel sektörün vermiş olduğu iş imkanlarından yararlanmak için şahsen başvuru yapmanızdır.

Almanya İş Kur aracılığı ile iş edindirme ve istihdam programına dahil olup hem meslek öğrenip hem de ek gelir elde edebiliyorsunuz. Bunun için bazı seminer ve kurslardan başarılı olmanız gerekmektedir. Başarı ile kursu bitirenler evde çalışma programına dahil edilmektedir.

Almanya evde para kazanmak için yapılması gerekenler 2024

Diğer bir seçenek de Almanya’da tekstil, matbaa, süs eşyası vb işleri yapan iş yerlerine başvuru yapıp bu firmalardan iş alarak evde para kazanmak gibi bir seçenek söz konusudur. Nereye başvuru yapacağınızı, iletişim, telefon numarası vb her konuda gerekli bilgileri vereceğiz.

Almanya Evde Ne İş Yapabilirim?

Almanya’da evden çalışarak para kazanmak isteyenlere özel bazı para kazanma yollarını aşağıda listeledik. Bunlar;

 • Evde dolma kalem işi
 • Evde süs magnet yapım işi
 • PC kullanabilenler için home ofis anket işi
 • Video izleyerek para kazanma
 • Oyun oynayarak para kazanma
 • Evde pasta börek işleri yapmak
 • Ev yemekleri yapmak

Almanya’da evde paketleme işi yaparak ayda 2000 Euro para kazanmak için; Almanya evde paketleme işi yazımıza bakıp başvuru yapabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Almanya

Almanya’da fabrikalar, atölyeler genelde işçileri iş merkezlerinde çalıştırma taraftarıdır. Ama pandemi sonrası birçok firma artık bazı işleri evde vermeye başladı. Özellikle tekstil firmaları, davetiye basan firmalar ve süs eşyaları yapan şirketler bu tür basit evde yapılabilecek işleri ev hanımlarına göndermeye başladı.

Ev ortamında çalışan kişilerin giderleri daha az olacağı için artık birçok firma bu yöntemi tercih ediyor. Evde paketleme işi Almanya için biraz yapancı olsa da pandemi sonrası binlerce kişi bu şekilde evden çıkmadan para kazanma başladı.

Bu gibi alternatif seçenekler ile uğraşan kişilerin aylık geliri 2000 Euro civarı olabiliyor. Bu işi deneme amaçlı yapabilir ve ev bütçesine katkı sağlayabilirsiniz.

Almanya evde para kazanma ve Ek Gelir

Almanya Evde Home ofis Çalışma

Almanya diğer ülkelerde olduğu gibi home ofis yani evde çalışama sistemine adapte oldu. Artık birçok beyaz yakalı evden çıkmadan pc başında çalışmaya başladı. Şirkete gitmeden yazılım yapan grafikerler, sigorta işi yapıp sadece online çalışanlar, uzaktan eğitim yapanlar, uzaktan aile ve öğrenci destek hizmeti verenler vb daha birçok meslek dalı artık evde home ofis çalışma yöntemi kullanıyor.

Almanya Evde Ek İş İmkanları

Almanya’da evde ek iş imkanları 2 şekilde karşınıza çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi PC destekli ek işler iken diğer ise el emeğine dayalı işlerdir. Yazılım, web site vb online sistemlerde iyi olanlar evde ek iş yaparak çok iyi paralar kazanabiliyor.

Örneğin evde tasarlayıp satacağınız bir web site işi size ayda 5000 Euro kazandırabilir. Bu ek iş genelde online PC işi yapanlar için iyi iş fırsatları sunmaktadır.

Diğer iş seçeneği ise evde el emeği ile yapılacak işlerdir. Bunlar buzdolabı magnet süsleme, nikah şekeri yapma, davetiye katlama, kına çerezi paketleme vb düğün kına gibi işler için lazım olan işlerdir.

Öğrencilerin Almanya’da Yapabilecekleri Ek İşler

Almanya’ya okumaya giden öğrencilerin de para kazanabileceği bazı işlerden söz etmek gerekiyor. Bunların başında home ofis anket işi ön plana çıkmaktadır. Evde internet bağlantısı ve PC olması yetecektir. Anket işinde online sizler forum doldurup bu forumları gönderdikten sonra ay sonunda ödemeler yapılmaktadır.

Öğrenciler dışarıda ek iş yapma imkanları da mevcuttur. Mesele Almanya’da basit tadilat işleri için genelde gençler ve öğrenciler tercih edilmektedir. Mesaisi kısa olan bu işlerin başında oluk montaj işi gelmektedir. Sigorta vb resmi işlemler sonrası işe başlayıp hem dil öğreniyor hem de ek kazanç elde ediyorsunuz.

Ev Hanımları İçin Yapılabilecek Ek İşler

Almanya’da ev hanımlarının evde yapabileceği birçok iş seçeneği vardır. Bunlar;

Evde pasta, börek baklava, kısır vb ev işleri yapıp yakın tanıdıklara satma işi ön plana çıkarılabilir. Birçok aile karı-koca çalıştığı için bu tür hazır yiyecekleri tercih ediyorlar. Almanya’da özellikle Türklerin çok yoğun yaşadığı semt ve mahallelerde bu tür ev işi yapan kadınlar güzel gelir elde edebiliyor.

El işinize güveniyorsanız bu işleri çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Türk günlerinde özellikle kermeslerde stant açıp yine ev işi Türk mutfağına has lezzetli yemekler yapıp satışını yapabilirsiniz. Bu gibi birçok iş seçeneği değerlendirilebilir.

Almanya’da Türklerin Yaptığı Ek İşler

Almanya’da milyonlarca Türk bulunuyor. Bunların çoğu sabit maaşlı işlerde çalışsa da bazıları sabit maaş yerine evden çalışmayı ya da dışarıda ek iş yapmayı tercih etmektedir.

Almanya’da 8 saat mesai sonrası bazı Türkler akşamları uber yapmaktadır. Ek gelir olarak taksi şoförlüğü işi iyi kazanç sağlıyor. Türk işletmelerin olduğu iş yerlerinde gece temizliği, bulaşık yıkama vb ek işler yapanlar olmaktadır.

Ek gelir olarak ikinci el telefon alım satımı- beyaz eşya alım satımı yapıp da güzel para kazanan birçok Türk bulunmaktadır. Sabit gelirin yanında ayda 500-1000 Euro civarında ek gelir kapısı için siz de kendinize uygun iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

“Almanya’da Evde Para Kazanmak İçin 5 Yöntem” üzerine 16 yorum

 1. Merhablar evde ek iş için dönüş yapan oldumu ben worms da kalıyorum evden çalışmak için iş arıyorum bilğisi olan yardımcı olabilirmi

  Yanıtla
 2. Evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz almanya wuppertaldan cevap yazarsaniz cok sevinirim iyi aksamlar

  Yanıtla
 3. Merhaba ben Rheinland-Pfalz Trier de ikamet etmekteyim. Evde paket işi yapmak istiyorum. Bebeğim olduğu için evde iş yapmak zorundayım. Her işin üstesinden gelirim.

  Yanıtla

Yorum yapın