Krediler

Almanya’da Araba Almak Leasing İle Taksitle Araba Alma 2024

Almanya’da araba almak oldukça kolay görünüyor; ama araba aldıktan sonra birçok işlem sizi bekliyor olacak. Araba alırken birçok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Cazip görünen bazı taksitli araba kampanyaları konusunda sizi tecrübelerimden de yola çıkarak uyarmak istedim. Almanya’da leasing ile araba almak en çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir. Sizin de kenarda birikmiş paranız yoksa leasing ile araba almayı tercih edebilirsiniz. Peki Almanya’da araba alırken nelere dikkat edilir? Kimden hangi yöntemler ile araba alınmalıdır? İşte hepsinin yanıtları.

Almanya’da araba sahibi olmak istiyorsanız 2 şeye dikkat edeceksiniz. Birincisi arabayı direk banka kredisi ile almak ya da leasing ile araba almak. Bunun farkını bilirseniz daha ucuz araç satın alabilirsiniz. Gelin birlikte Almanyada araba almanın tüm püf noktalarına bakalım.

Almanyada Araba Almak 

Almanya’da araba satın almak çok fazla resmi prosedür istemeyen bir işlemdir. Ehliyeti olan her sürücü araç satın alabilir. Ama işin asıl can sıkıcı tarafı araba satın alındıktan sonra başlıyor. Özellikle araç sigortasının ve zorunlu hayat sigortasının çok yüksek çıkması ile araç almak bir sorun haline gelebiliyor. Yine de Almanya’da otomobil sahibi olmanın güzelliğine engel olacak bir durum söz konusu olmuyor.

Almanyada araba almak için ilk önce sıfır mı yoksa 2. el mi bir araç alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Sıfır araçları Leasing sistemi ile satın alabiliyorsunuz. Mini otomobil kredisi olan bu sistem ile 4 yıllık uzun vadeli şekilde ve ayda 300 Euro ödeyerek sıfır araç sahibi olabiliyorsunuz. Sistemin detaylarını aşağıda ayrıca yazdım.

Almanya’da Leasing ile Araba Almak 2024

Almanya’da yaşayan kişiler için araç sahibi olmak oldukça kolaydır diyebilirim. Kişinin aldığı maaşının 5 katına çok güzel araçlar satın alınabilir. Ama almak istediğiniz araba bütçenizi aşıyorsa o zaman araba firması size şöyle güzel bir teklifte bulunacak.

Aracın gerçek değerinin %40’ı sizden ilk etapta istenmeyecektir. Siz kalan %60 değerini taksitler halinde ödeyeceksiniz. Bu taksitler de genelde 500 Euro altında olacağı için iyi bir araba alırken bile pek zorlanmazsınız.

Örnek vererek devam edeyim. Diyelim ki, 40.000 Euroya bir otomobil beğendiniz. Bunun en az 15000 Euro kadarı araç firması ya da anlaşmalı galeri sizden istemeyecektir. Kalan 25000 Euro aylık 300 Euro taksitler halinde ve çok düşük faizler ile size teklif edilecektir. Siz de kabul edip gerekli anlaşmaları imzalayıp arabanızı alıyorsunuz. Oldukça kolay görünüyor değil mi?  Şimdi bu işin diğer olumsuz durumlarına bakalım.

Aşağıdaki Videoyu dikkatli izleyin lütfen. Kararınızı sonra vermelisiniz.

https://youtu.be/QYvMkO3W0Z8

Almanya’da Taksitle Araba Satan Galeriler

Almanya’da banka kredisi olmadan da araba almanız mümkün. İpotekli araba satan galeriler ipotek karşılığında size taksitle araba satışı yapabilir. Birçok Türk galerici var zaten. Özellikle, Berlin, Münih, Hamburg, Frankfurt, Köln gibi bölgelerde Türkler çok yaşadığı için araba alım satımı yapan birçok Türk galerici bulabilirsiniz.

Leasing mi kredi çekmek mi? Almanya’da araç satın almak için önce bilgi sahibi olun. Almanya’da kredi çekmek yazımızı mutlaka okuyun.

Almanya’da Araba Almak 2024

Tabi ipotekli araba alımlarında yabancı kişilerden de araba alabiliyorsunuz. Genelde ipotek yapılıp araba size teslim ediliyor. Bunun yanında elden taksitle araba almak isteyenler olabilir. Almanya’da elden taksitle araba almak pek yapılmayan bir uygulama. Bu Türkiye’de yaygın olsa da Almanya’da bu alışkanlıklar henüz yok. Daha çok belge ile alım satım işlemleri yapılmaktadır.

Almanya’da Araba Nereden Alınır?

Almanya’da araba satan sadece bayiler ve galeriler değildir. Bunların yanısıra büyük markalar kendi fabrika satış mağazalarını oluşturmuşlardır. Mercedes, BMW, Audi, Opel, Wolkswagen gibi büyük fabrikalar kendi bünyelerinde hem sıfır hem de 2. el araba satış bölümleri oluşturmuşlardır. Bu firmaların fabrika satış noktalarından 0 km araba ya da ikinci el araba alabilirsiniz.

Almanya’da 2. El Araba Fiyatları 2024

Bunların yanı sıra, ana bayiler ve galerilerden de araba alma şansınız oluyor. Aşağıda bazı araba fiyatlarının 2. el olarak listesini yaptım.

  • Audi A3 etron 2017 model 28.000 km 150 PS arac 20.000 EUR
  • VW Golf VII 2.0 TDI 2019 model 29.000 km arac 22.000 EUR

  • Renault Clio Grandtour 1.2 2018 model 75.00 km73 PS 7.900 EUR

  • Mini Countryman Cooper 2018 model 112.000 km 150 PS arac 16.000 EUR

  • Mercedes E220 d Avantgarde 2018 model diesel / otomatik 86.000 km 28.000 EUR

Almanya’da Araba Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Almanya’dan araba almak kolay ama sonrası biraz karışıktır. Şimdi gelelim olumsuz taraflarına. Yukarıda sizden 15000 TL istenmeyecektir dedim. Bunun temel nedeni şudur:

siz arabayı alıp kullanmaya başlayacak ve taksitlerini de bir yandan ödeyeceksiniz. Bu süre 3-5 sene devam ettikten sonra arabanın taksitleri bitecek. Firma ya da galeri o zaman sizi çağıracak. Size şöyle yeni bir teklif sunacaklar. Elinizdeki araba eski bunu bize verin biz de bunu hem eski borcunuz olan 15000 Euro hem de  peşinata sayalım ve size yeni bir araba verelim. Siz de zaten eski borcu sıfırlamak ve arabanın modelini yenilemek için bunu kesinlikle kabul edeceksiniz.

Bu her araba alımı için devam edecektir. Bunu yapmak zorunda değilsiniz; ama sistem güzel işlediği için siz de sisteme ister istemez dahil oluyorsunuz. Peşin alırsanız bu tür şeyler olmuyor tabi.

Almanya Araba Alma Şartları 2024

Almanya’ya her gelene hemen araba verilmez. Bunun için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bunlar;

  • 18 yaşını doldurmanız
  • Ehliyet sahibi olmanız
  • Çalışma İzninizin olması
  • Leasing için oturum izni olması gerekiyor
  • Araba leasing için sabit gelir ve iş sahibi olmanız gerekiyor

Bunları tamamladığınızda Almanya’da araba alabilirsiniz.

Almanya’da Kredi İle Araba Almak 2024

Almanya’da taksitle araba almak mümkün bir de Almanya’da kredi ile araba araba almak hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum. Almanya’da banka kredi faiz oranları 4 yıllık krediler için %1’in altında olduğu için kredi ile araba satın almak isteyenlere çok cazip fırsatlar sunuyor. Peşin araba satın alabileceğiniz gibi bir kısmı ön ödeme şeklinde yapıp geri kalanın tamamını kredi ile halledebilirsiniz.

Almanya’da taksitle araç aldığınızda son taksitlere sıra geldiğinde aracınız artık eskimiş olacağı için bayi size yeni bir araba teklifi sunup yeni bir ödeme planı çıkaracaktır. Ama Almanya’da kredi çekip de araba satın aldığınızda banka taksitlerini bitirdiğinizde arabanın ipoteği de kalkacağı için arabanızı borçsuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Almanya’da kredi ile araba satın almak istiyorum diyorsanız banka kredi vade sayısı 48 ay olarak belirlenmiş olup vade sayısı bittikten sonra araç ipoteği kaldırılmaktadır. Banka kredisi ile satın alacağınız arabanın kredi işlemlerini aracı aldığınız bayinin ve galericinin vasıtası ile bankaya gitmeden de yapabilirsiniz. Aracı kurum sizin belgeleriniz ile online gerekli işlemleri yapıp size 10 dakikada araba kredisinin çıkmasını sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu