Krediler

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notunuz düşük olduğu için kredi çekemediğinizi düşünüyorsanız artık artık endişe etmenize gerek yok. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Kredi notu sıfır olanlar, kredi notu olmayanlar ve kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2023 yılında hangileridir? Kredi notum düşük olduğu için kredi çekemiyorum diyenler bu yazımızda bankaların sizin kredi notunuz düşük olsa bile size nasıl kredi vereceğiniz yazdık.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Banka Var Mıdır?

Bankalar kredi verebilmek için müşterileri sık sık arar ve onlara yeni kredi teklifleri sunar. Ama bazı müşterilerin kredi notu düşük olduğu için bankalar bu kişilere görünürde kredi onayı vermez. Ama doğru yöntem ile başvuru yapıldığında aşağıda belirteceğimiz bankalar kişilere kredi vermektedir. Peki doğru kredi başvurusu nasıl yapılır ve başvuru sonrası kredi notu düşük kişilere nasıl kredi verilir?

Yazımın içeriğinde kredi notu düşük olanlara kesin kredi veren bankaları göreceksiniz. Ve kesin kredi çıktığını da kendiniz tecrübe ederek öğrenmiş olacaksınız. Peki nasıl oluyor bu bakalım.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023

Bankalar normal koşullarda kredi notu çok düşük kişilere kredi imkanı sunarken çok ağır şartlar sunabiliyor. Bu aslında bankalardan değil daha çok devlet denetiminde faaliyet gösteren Türkiye Bankalar Birliği’nden kaynaklı bir durumdur. Denetimler çok sık yapıldığı için bankalar kredi notu çok düşük kişilere bazen kredi vermez. Ama size bu durumda ne yapmanız gerektiğini yazıyorum.

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir

Kredi notu 0-1900 puan arasında hesaplanır. Bu puan aralığında iseniz sizin kredi notunuz hesaplanmaya başlanmıştır. Bu puan aralığının neresinin artık düşük ve riskli kredi notu olduğunu anlamak için Findeks sitesinde belirlenen kredi notu puan aralıklarına bakabiliriz. Findeks sitesinde aldığımız bilgiler doğrultusunda kredi notu risk aralıklarını aşağıda belirttim.

Findeks kredi notu risk puanı aralıkları 2023

0- 699 En Riskli.
700- 1099 Orta Riskli.
1100- 1499 Az Riskli.
1500- 1699 İyi.
1700- 1900 Çok İyi.

Bu puan aralıklarının hangisinin düşük kredi notu olup olmadığı listede net bir şekilde ifade edilmemiştir. Bu durum hem banka hem de müşteri açısından muğlak bir durum ortaya çıkartıyor. Ama bankalar genelde benzer şekilde çalışır ve her müşteri puanına göre müşteriye bir kredi limiti ve aylık ödeme tablosu çıkarır. Sistem bunu otomatik olarak hesaplar.

Yani sizin finansal durumunuz sahip olduğunuz findeks puanına göre sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır ve size ne kadar kredi çıkacağı ve kaç ay taksit yapabileceğiniz anında hesaplanabilir.

Yukarıdaki listeye baktığımızda; 0-699 puan arasındaki kişilerin kredi notu düşük diyebiliriz. 700 puan ve üstü olanlar da riskli olsalar da çekecekleri kredi çok yüksek değilse ve iyi bir geliri varsa bu kişi de kredi çekebilir.

Kredi Notu Risk Grupları Tablosu 2023

Aşağıda sizin kredi notunuza göre size hangi banka kaç paraya kadar kredi verir onun hesaplamasını yapacağım. Siz de kendinize uygun olan bankaya direk başvuru yapıp daha kolay şekilde kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023

Aşağıda sizin için hangi puan aralığına nasıl kredi alabileceğinizi belirttim. Öncelikle sizin kredi sicilinizin bozuk olmadığını ve sadece kredi puanınızın düşük olduğunu varsayarak hesaplamalar yapacağım.

Kredi Notunuz 0-1000 puan arası ise o zaman Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Bank, Halk Bankası, Şeker Bank, Ak Bank size kredi verebilir. Bu kredi limiti 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için en fazla 45000 TL olacaktır. Başka borcunuz yoksa ve kredi skorunuz 1000 puan altındaysa bu krediyi çekebilirsiniz.

Kredi notunuz 1000-15000 puan arasındaysa; bu puan grubunda risk azaldığı için daha kolay kredi çekebilirsiniz. Zaten 1000 puan üstü artık düşük kredi notu grubuna dahil edilmez genelde. Bu anlamda farklı bir borcunuz yoksa banka size 100.000 TL gibi bir ihtiyaç kredisi verecektir.

Kredi Notunuz 15000-19000 puan grubundaysa; bu puan aralığında artık risk sıfır olacağı için banka sizin sadece gelir durumunuza bakarak yüksek limitli kredi onayı verecektir. Bu anlamda bütün yerli ve yabancı bankalardan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Son olarak 1000 puan altı olarak kabul edeceğimiz; Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2023;

 •  Ak Bank
 • Ziraat Bankası
 • Yapıkredi Bankası
 • Halk Bankası
 • Vakıf Bank
 • Kuveyt Türk
 • Albaraka Türk
 • Şeker Bank
 • Garanti Bankası
 • TEB Bankası
 • ING Bankası
 • QNB Finans Bank

Bu bankalar arasında ayrıca Finansbank Kara Listede olanlara kredi veriyoruz diyerek daha önce tanıtıma çıktı bildiğim kadarıyla. Yani finansbank ile kara listeye girmiş olsanız bile kredi çekebilirsiniz.

QNB Finansbank Kara Listeye Kredi 2023

QNB Finansbank hem kredi notu düşük olanlara hem de kara listeye giren kişilere kredi veriyor. Bunun için bankanın sizden sadece ipotek isteme ihtimali var. Çekeceğiniz kredi çok yüksek değilse ipoteksiz kredi de alabilirsiniz. Örneğin, 30.000 TL’ye kadar olan kredilerde genelde Finansbank ipotek istemiyor.

Çekeceğiniz kredi limiti çok yüksek olacaksa ve siciliniz bozuksa o zaman sizden teminat istenecektir. Teminat olarak genelde taşınmaz değeri yüksek olan mallar istenmektedir. Ev, arsa, tarla en çok ipoteği kabul edilen ürünler olacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi 2023

Okuyucularımız devlet destekli konut kredisi çekmek istediklerinde devlet bankası Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek isteyebilir. Peki kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası bu duruma nasıl yaklaşıyor? Ziraat Bankası düşük kredi notuna kredi verir mi?

Bu anlamda kesin kredi verir diyebiliriz; ama bazı şartların tamamlanmış olması gerekmektedir.

 • Kişinin kredi notu en azından 500 puan üstünde olmalı
 • Kişi çektiği krediler ile limitini doldurmamış olmalı
 • Kişinin bankanın istemesi durumunda teminat sunabilmesi gerekiyor
 • Son 1 ay içinde sürekli kredi başvurusu yapıp ret almamış olması
 • Sabit gelir gösteren maaş bordrosu

Bu şartları tamamlıyorsanız Ziraat Bankası kredi notunuz düşük olsa bile size kredi çıkartacaktır.

Kredi Notu Sıfır “0” Olanlara Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar

Kredi notunun sıfır olması 2 anlama gelebilir. Birincisi; kişi hiçbir şekilde bankalar ile çalışmadığı için henüz kredi notu oluşmamış ve kredi notu hesaplanamıyordur. Kredi notu hesaplanmayan kişiler birçok banka tarafından kredi notu 0 olarak kabul edilmektedir.  İkinci ihtimal ise kişinin artık yanlış bankacılık işlemleri sonrası findeks kredi notunu iyice düşürüp 0 seviyesine kadar çekmesidir. Bu iki durum benzer olsa da aslında çok farklıdır.

Eğer kişi kara listeye girdiği için kredi notu sıfıra kadar düştüyse o zaman bu kişinin kredi çekmesi gerçekten zor olacaktır. Ama kişinin kredi skoru banka ile hiç çalışmadığı için “0” görünüyorsa o zaman özellikle bazı bankalar o kişiye kredi verebilir. Sıfır kredi notuna kredi çıkması için kişi sadece bankadan hesap açıp kredi başvurusu yapacaktır. Kredinin daha hızlı onaylanması için düşük limitle başvuru yapması gerekmektedir. Gelir belgesi de sunarsa süreç çok daha hızlı olacaktır. Bu şekilde işlemlerin yapılması durumunda, kredi notu sıfır “0” olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar listesi;

 1. Ziraat Bankası.
 2. Halk Bankası.
 3. Şeker Bankası.
 4. Garanti Bankası.
 5. Yapı Kredi Bankası.
 6. Türkiye Ekonomi Bankası.

Bu bankalar kredi başvurusunda ilk sırada olmalı. Kredi notunuz düşükse mutlaka dediklerimi uygulayın. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileri sorusuna yanıt verdik.

Önemli Yazı: Altın en ucuz nereden alınır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu