Krediler

Kredi Çekemiyorum Acil Para Lazım Ne Yapmalıyım

Bankadan kredi çekemiyorum diyenlerin en büyük sorunu genelde kredi sicilinin iyi olmaması gösterilmektedir. Bankadan sürekli kredi başvurusu yapmanıza rağmen size kredi çıkmıyor ise o zaman bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Ben özellikle acil para lazım ama kredi çekemiyorum 2023 ne yapabilirim sorusunun yanıtını vermek için bu yazıyı kaleme aldım. Ben size yüzde yüz kesin kredi çıkar, ben kefilim demiyorum ama gösterdiğim şekilde yaparsanız nakit para bulabilirsiniz. 

Şimdi ister kredi notunuz düşük olsun ister sigortanız olmamış olsun ya da bankadan kredi limitinizi doldurmuş olun ne olursa olsun sizin de kredi çekerek ya da farklı bir yöntemle nakit para bulma şansınız ve imkanınız var Çok sıkıştım acil para bulmam lazım, banka kredi vermiyor diyorsanız bu yazı tam size göre.

Önemli Bir Hatırlatma: Bilinçsizce bankaya gidip 5 bin TL bile kredi çekemeyen kişilere gerekli bilgiler verildikten sonra 200.000 TL’ye kadar kredi alabildikleri görülmüştür. Peki nasıl oluyor bu? Yazımızı okuyunca siz de bunun nasıl olduğunu ve oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. 

Banka Neden Kredi Vermez?

Öncelikle “banka bana neden kredi vermiyor” sorusuna yanıt vermek istiyorum. Bankalar kredi dağıtırken kredinin geri ödenmesi noktasında müşterilerden bir güvence isterler. Bu genelde kişinin maaşı oluyor. Kişinin sabit maaşı banka için yeterli olabiliyor. Diğer bir güvence kişinin findeks kredi puanının iyi olması.

Findeksi iyi olan kişiler bankaya güven veriyor. Bu da kredi çıkması için yeterli oluyor. Banka bir de kişinin araba, ev,arsa, tarla gibi mallarına bakıyor. Bu mallar da bir güvence olduğu için banka yine kredi vermek ister.

Ama bu saydıklarım arasında sizin bankaya sağlayacağınız bir güvence yoksa banka size kredi çıkarmaz.

Bankanın kredi vermeme nedenleri?

 1. Sizin kredi notunuz çok düşük olabilir
 2. Geliriniz yoktur; ya da çok düşük kaldığı için banka kredi vermeyebilir
 3. Banka ipotek gösterebileceğiniz bir malınız yoktur
 4. Kredi siciliniz bozuk olduğu için kara listeye girmiş olabilirsiniz
 5. Daha önce çektiğiniz krediler nedeni ile limitiniz dolmuş olabilir

Bu durumlar dışında bankanın size kredi vermemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Yukarıdaki durumlardan dolayı kredi çekemediğinizi düşünüyorum. Şimdi bu olumsuz durumlara rağmen nasıl kredi çekebileceğinizi ya da nakit para bulabileceğinize bakalım.

Sizin acil kredi sorununuza gerçek bir çözüm bulabilmek için öncelikle durumunuzu bilmem gerekiyor. Yani kredi sicilinizden dolayı mı yoksa gelirinizden dolayı mı banka kredi vermiyor buna bakalım.

Kredi Çekemiyorum 2023 Ne Yapmalıyım?

Kredi Çekemiyorum 2023

Daha önce Merkez Bankası ve TBMM dahilinde çıkan yasalara göre kredi sicil affı çıkmış ve kişiler kredi notu düşük olsa bile kredi çekebiliyordu. Ama faizlerin düşmesi, enflasyonun patlaması nedeni ile artık bankalar krediyi yavaşlattı. Zaten kredi çekemiyorum diyen kişi sayısı çok fazla idi. Artık bu sayı her geçen gün daha da artmaya devam ediyor. Peki çözüm nedir?

İnsanlar temel ihtiyaçlarını, evini, arabasını nasıl satın alacak. Kredi çıkmıyor, kredi alamıyorum diyorsanız siz de kendinize göre bir yöntem bulup nakit parayı bulmanız gerekiyor. Bu anlamda size destek olmak ve yol göstermek için bir şeyler yapıyoruz. Lütfen dikkatli okuyunuz.

Kredi Çekebilirim Miyim? Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi çekip çekemeyeceğinizi sorgulayabileceğiniz bir kredi sorgulama alanı yoktur. Ama findeks kredi notunuzdan yola çıkarak kredi çıkıp çıkmayacağını hemen bilebiliriz. Bu arada kredi notunuz, aylık geliriniz, devam eden bir kredinizin olup olmadığı, sigortanız, ipotek gösterecek taşınmazlarınız bunların durumunu gözden geçirmemiz gerekiyor.

Kredi notu aralıkları ve kredi hangi nota çıkar ona bakalım.

 • 0-499 arası kredi notuna kredi çıkmaz
 • 500-699 arası kredi notuna kredi sigorta+ipotekle çıkar
 • 700-899 arası kredi notuna sigorta yeterli olur
 • 900-1299 arası kredi notuna sigorta yeterli olur
 • 1300 ve üstü kredi notu limit sorunu olmadan kredi çekebilirsiniz.

Sizin kredi notunuz düşük olduğu için bankanın kredi onayı vermediğini düşünüyorum. Ya da ödemesi devam eden krediniz vardır. Genelde kredi sicili bozuk olanlara kredi çıkmıyor. Ama bunun da çaresi var.

Size sunacağımız çözüm önerilerini dikkatli oyunuz. Çünkü bu konuda dolandırıcı olduğu için sizin zor durumunuzdan yararlanmak isteyen çok olacaktır. Ben size seçenekleri sayayım. Siz kendiniz için en uygun olanı tercih edersiniz.

Banka kredi Vermiyorsa Bize Gelin!

Bunu çok duymuşsunuz. Bankadan kredi çekemiyorum diyenler genelde banka ile müşteri arasında danışmanlık firması görevi yapan kurumlara başvuru yaparlar.

Bu kurumlar ne kadar güvenilir ve sizden ne kadar para isterler. Öncelikle 2 türlü danışmanlık kurumları vardır. Birincisi tamamen profesyonel ve kurumsal çalışan firmalar olup bunlar sizin adınıza bankadan kredi çekip sizden komisyon alarak çalışırlar. Bu firmaların komisyonlar yüksek olur; çünkü bankadan sizin yerinize kredi çekerken ödemeleri de onlar yapar ve nakit parayı size verirler.

Kimisi varlık kurumları der bunlara ama tam olarak öyle çalışmazlar. Ben size bu firmalara nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağım ama önce diğer aracı kurumlara bakalım.

2. Aracı kurum da banka ile sizin aranızda git gel yapar; ama bu firmaların çoğu kurumsal olmayıp merdiven altı çalışırlar. Banka şubelerinin bazılarında özellikle emekli maaşı olup da kredi çekemeyen kişilere destek olurlar. Zaten emekli maaşı olanlar bankadan kolay şekilde kredi çekebiliyor. Bu yönden bu kişilerden uzak durun.

Bankaya Gitmeden Hesaba Kredi Almak

Bankaya gitmeden hesaba kredi almak çoğu zaman sigortası olmayanlar için en iyi kredi çekme yöntemi olarak bilinir. Banka şubesine gidip de kredi başvurusu yaptığınızda banka sizden sigorta dökümünü isteyecektir. Eğer sigortalı çalışmıyorsanız ya da son 6 ayı kapsayan sigortanız yoksa o zaman bankadan 5 bin TL bile kredi alamazsınız.

Bu yönü ile özellikle bankaların mobil bankacılık kanalı ile çok yüksek olmayan kredi başvuruları yapabilirsiniz. Mobil bankacılıkta ya da internet bankacılığı ile yapacağınız başvurular genelde daha kolay kabul edilmektedir. Evraksız işlemler olduğu için krediniz hemen hesaba yansıtılmaktadır.

Kredi Alamayanlara Kredi veren kuruluşlar

Türkiye’de bankalar dışında kredi veren yerler kurumlar bulunmaktadır. Bunlar; Faktöring firmalar, özel finans kurumları olup bankalara benzer çalışırlar; ama özellikle ticaret yapan kişilere çok daha kolay ve hızlı kredi sağlarlar.

Bu banka harici kredi veren firmalar; İstanbul Anadolu yakası, Avrupa yakası, İzmir, Ankara, Bursa, Konya, Adana, Mersin, Antalya ve diğer illerde faaliyet gösterirler. Yani başvuru yapmak istediğinizde hemen bulabilirsiniz.

Faktöring kurumların çalışma sistemleri kısaca şu şekildedir; Siz direk nakit kredi başvurusu yapmıyorsunuz. Çek-senet-fatura üzerinden işlem yapılmaktadır. Firmalar kendilerine gelen günü henüz gelmeyen çekleri, senetleri ve ödemesi yapılmış faturaları, banka teminat mektuplarını nakit paraya çevirirler. Bunu yaparken çek-senet sahiplerinden komisyon alırlar.

Örneğin, 100 bin TL’lik senet için ortalama %20 komisyon alınırsa size 80 bin TL kredi verilir daha doğrusu keş nakit para verilir. Firma da günü gelince ilgili bankadan 100 bin TL alıp bu işten 20 bin TL para kazanır.

Acil Para Bulmam Lazım

Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapabilirim?

Kara listeye girdiyseniz, sigortanız da yoksa bankadan kredi çekmeniz zor olacaktır. Günü kurtarmak adına acil para lazım nereden bulabilirim diyorsanız hemen size birkaç yöntem sayayım.

 1. Senetle kredi ve para veren yerler
 2. Senetle altın satan kuyumcular
 3. Elden senetle telefon satan yerler
 4. Senetle borç veren tefecilerden uzak durun ama 🙂 yasal değilidir.
 5. Çek bozan yerler

Senetle borç para veren yerler genelde tefeci olduğu için bunu es geçiyorum. Çünkü hem çok faiz isterler hem de kanunen yasal değildir. Çoğu kişinin aynı gün içinde para bulabileceği yöntemden söz etmek daha doğru olacak.

Senetle Telefon Alıp Bunu Nakit Paraya Çevirin

Cep telefonlarının çok pahalı olduğunu biliyorsunuz. Özellikle fiyatları 50-600 bin TL olan telefonlardan satın alıp bunları %10 komisyonla nakit paraya çevirebilirsiniz. Kutusunu açmayacak ve telefonu kullanmayacaksınız. İstanbul’da bazı beyaz eşya ve telefon bayileri bu işi artık meslek haline getirmiş. Siz telefonları elden senet yöntemi ile satın alıyorsunuz ve telefonu yine aynı yere geri satıyorsunuz.

Örneğin telefon 60 bin TL ise bayi sizden 60 bin TL değerinde senet alıyor. Telefonu geri iade ettiğinizde bayi size 45-50 bin TL civarında para ödemesi yapıyor. Siz kısacası bankadan kredi alamadığınız için son çare bu işe başvuruyorsunuz ve 15 bin TL komisyonla 60 bin TL alıyorsunuz. Birkaç telefon satın alırsanız alacağınız nakit para 200 bin TL’yi bulabilir.

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Kuyumcular senetle altın satabilirler. Siz de ister bu altını aynı kuyumcudan bodurabilir ister başka yerde nakit paraya çevirebilirsiniz. Normal şartlarda altın satan sarraflar senetle nakit para veremezler. Bu yasal değildir; ama senetle ya da elden borç şeklinde altın satabilirler. Tabi senetle altın almak daha maliyetli olacağı için pek kimse yanaşmak istemiyor.

100 Bin TL eden altın senetle satıldığında size maliyeti 140 bin TL olacak. Banka faizinden bile yüksek. Bu noktada yine İstanbul Mecidiyeköy, Kapaşıçarşı gibi yerlerde araştırma yapıp senetle altın satan yerleri bulabilirsiniz.

Yüzde Yüz Kredi Çıkartılır 2023

Kredi çekemiyorum diyenlere çare olmak amacı ile kurulan ve diğer kurumlara göre daha kolay kredi çıkmasını sağlayan kurumlar vardır. Bize gelin kesin kredi çıkıyor, yüzde yüz kredi çıkartılır, komisyonla kredi verilir gibi ilanlara çıkan bu yerler bankalar ile anlaşmalı olup kredi çıkmasını sağlıyor.

Bankalar aslında size kredi vermek ister; ama güvence veremediğiniz zaman banka kredi onayı vermiyor. İşte burada kredi çıkartılır hizmeti veren firmalar araya girip sizin adınıza bankaya kefil oluyor. Banka da bu firmaların güvencesi altında size istediğiniz krediyi veriyor. 2022 yılında kredi çıkartılır firmalarında artış oldu. Çünkü her geçen gün kredi çıkmıyor diye başvuru yapan kişi sayısı artıyor.

Yazımızda kredi çekemiyorum acil para lazım diyenler yorum yaparak durumlarını bildirirse gerekli yardımları yapmaya çalışırız.

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu