Ekonomi

İranda İphone Fiyatları 2024 Güncel Liste

iPhone, dünya genelinde en fazla tercih edilen markalardan biridir. Apple tarafından üretilen ve güvenliği ile öne çıkan bu telefonların fiyatları ülkemizde çok yüksektir. Bu durum, farklı ülkelerden iPhone alınmasını gündeme getirir. Telefon alacaklar İran’da iPhone fiyatları üzerinden kıyaslama yaparak kararlarını verirler.

Komşu ülkelerden iPhone alma akımı, her geçen gün biraz daha büyüyor. Bu noktadaki en önemli seçenek ise İran’dır. Yakın olması, giriş çıkış yaparken sorun yaşanmaması, telefon alacakların bu ülkeye yönelmesini sağlar.

Yazımızın devamında İran’da iPhone fiyatları hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İran’da Apple / iPhone Var Mı?

İran, bilindiği gibi ABD ile arasında ciddi sorunlar olan bir ülke. Bu yüzden ABD’li firmaların bu ülkedeki faaliyetleri kısıtlı. Dolayısıyla burada Apple ürünleri veya iPhone olup olmadığı sık sorulmaktadır.

İran’da resmi olarak satış yapan bir Apple ofisi yoktur. Buna karşın ülkede Apple ürünlerinin satışının yapıldığı çok sayıda internet sitesi vardır. Farklı internet siteleri üzerinden bu ürünler satın alınabilir.

İran’da orijinal iPhone modellerini bulabileceğiniz siteler vardır. Ancak ülkede replika satışı da çok yaygındır. Bu yüzden iPhone için mutlaka güvenilir sitelerin veya alışveriş mağazalarının tercih edilmesi gerekir. Aksi durumda ciddi mağduriyetler yaşanabilir.

İran’da iPhone 15 Pro Max Ne Kadar?

iPhone 14 Pro Max, geçtiğimiz yıl en popüler modellerden biri idi. iPhone 15 modellerinin çıkmasıyla birlikte popülerliği azalsa da, halen tutulan modellerden biridir. İran’da iPhone 15 Pro Max fiyatları şu şekildedir:

  • 128 GB: 33.500 TL
  • 256 GB: 35.600 TL
  • 512 GB: 36.800 TL
  • 1 TB: 38.000 TL

İran’da iPhone 14 Pro Max Ne Kadar?

İphone 14 Pro Max fiyatları, özellikle 2024 yılı ile birlikte ciddi anlamda merak edilmeye başlandı. İran’da bu modellerin fiyatları ise şu şekildedir:

  • 128 GB: 60.800 TL
  • 256 GB: 66.000 TL
  • 512 GB: 70.800 TL
  • 1 TB: 80.000 TL

Fiyatlar bu şekilde olmasına karşın yılın bazı dönemlerinde 14 Pro Max modellerini bulmak zor olabilmektedir.

İran iPhone 13 Fiyatları

İran iPhone 13 fiyatları, tercih edilecek modellere göre farklılık gösterir. Buradaki en pahalı modeller Pro Max modelleridir. Ayrıca depolama alanı arttıkça da fiyatlar yükselmektedir. Diğer iPhone 13 modellerinin fiyatları ise şu şekildedir:

  • iPhone 13: 27.000 TL
  • iPhone 13 Pro: 39.000 TL

İran’dan iPhone Almak Mantıklı Mı?

İranda İphone Fiyatları 2024 Yılı Güncel Yurt Dışı İphone Fiyatları

İran’dan iPhone almak, geçmiş yıllarda daha mantıklı bir seçenekti. Günümüzde ise cazipliğini ciddi anlamda kaybetmiştir. İran iPhone fiyatları genel olarak ülkemizdeki fiyatlara yakındır. Üstüne bir de pasaport kaydı için 6 bin TL’den fazla ödeme yapılacağı dikkate alındığında, mantıklı bir seçim olmadığı ifade edilebilir.

Günümüzde yurtdışından telefon almak için en mantıklı ülke Gürcistan gibi görünmekte. Oradaki uygun fiyat seçeneğinden binlerce Türk’ün yararlandığı bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu