Evde Çalışarak Para Kazanma Yolları

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Telefon Numarası 2023

Evde paketleme işi veren firmalar artık binlerce kişiye evde ek iş imkanı sağlıyor. Evlere iş veren firmalar aracılığı ile evinizden çıkmadan en az 1 asgari ücret yani 5000 TL kazanabiliyorsunuz. Ben uzun yıllar evde ek iş yaparak para kazanma yolunu seçtim ve her ay en az 5000 TL para kazandım. Bu yazımda evde paketleme işi veren firmaların telefon numarası 2022 ve iletişim bilgileriniz yazdım.

Ben de evde paketleme işi veren firmalara nasıl başvuru yapılır, telefon numaraları nelerdir ve diğer tüm merak ettikleriniz tek tek yazmak istedim. Sadece 10 dakikanızı ayırırsanız ne bilmek istiyorsanız her şeyi öğreneceksiniz.

Yazı içeriğinde ne kadar merak ettiğiniz nokta varsa bulacaksınız. Ben şahsen evde bazı ek işler yaparak para kazandım; tabi aşağıda sayacağım bütün işleri yapmadım. Siz hangisini yapabilecekseniz o iş için ilgili firmaya başvuru yapmalısınız.

Evde paketleme işi veren firmaların telefon numarası 2022 bilgilerinden tutun da nasıl başvuru yapılabileceğine kadar her şeyi yazmaya çalıştım. Yine farklı bir sorunuz varsa ya da yardım istediğiniz bir nokta olursa yorum kısmından mutlaka sorunuzu sorun ya da iletişim bilgilerinden bana ulaşın.

İş Kur Paketleme İşi 2023

Evde Paketleme İşi veren Firmalar Hangileridir 2023

Evde paketleme işi veren firmalar hakkında kısaca şunu diyebilirim. Fabrikalar, küçük tekstil atölyeleri, hediyelik eşya satan yerler, düğün malzemesi satan yerler, süs sabunu gibi şeyler yapan yerlerin iş yerinden daha çok evde iş yaptırma işi olarak tanımlanabilir.  Bu firmalar maliyeti daha düşük olduğu için bu tür işleri evde bayanlara yaptırmak istemektedir. Ve her geçen gün bu işin hacmi arttığı için eleman ihtiyacı artmaktadır. Siz de doğru yere başvuru yaparsanız uzun yıllar ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde iş veren firmalar hangileridir peki? Bu yerlere siz şahsen başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca fason olarak fabrikadan iş alan aracı kişiler de size iş verebiliyor. ÖNEMLİ BİLGİ: Ayrıca son dönemde ev hanımlarının evde ek iş yapmasını sağlayabilmek için İş Kur tarafından evde ek iş projesi geliştirilmeye başlandı.

Buna göre İş Kur bazı paketleme işleri başta olmak üzere birçok konuda işverenler ile ev hanımları arasında aracılık yapmaktadır. Yazının ilerleyen kısımlarında İş Kur Ek İş Başvurusu Hakkında Bilgiler Vereceğim. Okumaya devam edin lütfen.

Şimdi gelelim asıl konumuza. Birçok fabrika gibi büyük tekstil firmalar evde iş verebilmektedir. Bunlara nasıl başvuru yapılır neler yapmalıyız onları anlatmak istiyorum.

Koton Fabrikadan Evlere İş

Koton Türkiye’de birçok ilde zincir mağazaları olan büyük bir işletmedir. Tekstil üzerine birçok alanda fason olarak iş yaptırmaktadır.  Koton ve Zara gibi büyük firmalar her ürününü fabrikada üretmez. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde Fason işler ile binlerce ev hanımına ek iş imkanı tanımaktadır. Bunun için benim bildiğim başvuru yöntemlerini size anlatayım.

Öncelikle Koton gibi büyük firmaların fabrikaları size öncelikli iş vermiyor. Siz aracı kişiler ile görüşeceksiniz. Bu kişilerin genelde orta ölçekte tekstil atölyeleri bulunmaktadır. Bu atölyelerde işler yetişmeyince dışarıdan iş yaptırılmaktadır. Bu işleri fason kişiler mahalle ve sokaklarda ev ev dağıtarak iş verir. Tabi her önüne gelene vermez. Bunun yerine daha önce başvuru yapan ve başvuruları kabul edilen kişiler tercih edilir. Koton evde iş imkanından yararlanmak için sizin de başvurularınızı önceden yapmış olmanız gerekmektedir. Sürecin nasıl devam edeceğiniz aşağıda alt başlıklar halinde yazdım.

Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde paketleme işi nasıl yapılır? Kimden yardım istenir ve iş nasıl alınır? Bu soruların yanıtlarına bakalım. Çünkü İnternettte ve sosyal medyada o kadar çok dolandırıcı ve sahtekar var ki sizin de aklınız karışacaktır elbette. Benim de ilk zamanlar kafam çok karışıktı ve çok araştırdım. Gerçekten evde paketleme işi verilir mi diye yoksa bu iş organize bir dolandırıcılık mıdır diye..  Eğer dikkatli olursanız kesinlikle dolandırılmadan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dediklerimiz mutlaka uygulayın ve yapma dediklerimi asla yapmayın sadece.

Evde paketleme işi şu şekilde yapılmaktadır. Fabrikalar kendilerinden daha küçük işletmelere, atölyelere parça başı iş verdikten sonra bu işletmelerin bu parça başı işleri ev hanımlarına yaptırma işidir. Evde paketleme işinin tanımı budur.

Siz bu parça işleri evde yapabileceğiniz gibi birden fazla tanıdık bayan bir araya gelip küçük bir atölye kurup evde paketleme işleri yapabilirsiniz. Bu şekilde birçok kişi daha fazla iş alabilmektedir. Bazı atölyeler büyük miktarda iş verdikleri için tek çalışanları pek tercih etmiyor. Bunun yerine 5-10 kişilik ekipler tercih edilmektedir.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Güvenilir Mi?

Bu en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Evde iş veren firmalar güvenilir mi? Burada lütfen çok dikkatli okumanızı istiyorum. Şu anda on binlerce kişi sahtekarların tuzağına düşmektedir. Eğer dikkatli olmazsanız özellikle kapora dolandırıcılarına paranızı kaptırabilirsiniz.

Şimdi kısaca şunu söylemek istiyorum. Evde paketleme işlerinde yüz yüze iletişime geçerseniz dolandırılma ihtimaliniz çok az olacaktır. Ama özellikle internet üzerinden paketleme işi verilir diyen kişilere güvenirseniz paranızı kaptırma ihtimaliniz yüksek olacaktır. İşletmeler internet üzerinden evde paketleme işçisi alımı yapmazlar. Bu işler karşılıklı güvene dayandığı için herkes yüz yüze ve birinci elden alışveriş yapar. Al gülüm ver gülüm meselesi 🙂

Size özellikle ek iş veriyoruz ama önce kurye ücreti ödemeniz gerekiyor ya da kargo ücreti adı altında kapora isteniyorsa zaten düşünmenize gerek bile yoktur. Bu kişiler %100 dolandırıcıdır. Bunlardan uzak durunuz. Tekstil atölyelerinden ve bizzat başvuru yaptığınız yerlerden gelecek olan teklifleri kabul etmelisiniz.

Dolandırılmamak için ne yapmalısınız? Uyarılarımı dikkate alın ve aşağıdaki hususlara mutlaka dikkat edin.

Fabrikalardan Evde Ek İş İmkanları

En güvenilir evde paketleme işi fabrikalardan evlere iş veren yerler aracılığı ile alınan işlerdir. Fabrikalar biraz daha kurumsal çalışmaktadır. Sizin aldığınız işlerin zamanında teslim edilmesi istenmektedir. Geç teslimat size yeni siparişlerin gelmesini engelleyecektir. Eğer sağlam bir ekip kurabilirseniz fabrikadan gerçekten güzel işler alabilirsiniz.

Fabrikaların şartları şunlar olacaktır.

 1. Zamanında teslimat: Aldığınız işi mutlaka zamanında teslim etmelisiniz.
 2. Güvenilirlik: Aldığınız işler tam olarak eksiksiz teslim etmelisiniz.
 3. Süreklilik: İş aldıysanız bunu sürekli yapmalısınız.

Bu şartları tamamlıyorsanız mutlaka başvurunuzu en yakın fabrika ya da fason kişiye yapınız.

Evde Paketleme İşi Veren Firmaların Telefon Numaraları 2022

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen ev hanımları en çok da evde paketleme işi veren firmaların telefon numarası 2022 merak etmektedir. 2022 yılında birçok firma iş veriyor ama yukarıda dediğim gibi kendi telefon numaralarını pek internet ortamında paylaşmazlar. Aşağıda internette evde paketleme işi veren firmaların telefon numarası listesi bulunuyor ama dikkat ederseniz telefon numaraları eksik haneli. Yani 10 haneli telefon numarası bulunmuyor.

Aşağıda yer eve iş veren firmalar numaraları dikkat ederseniz bilinçli eksik yazılmış. Neden? Çünkü bu telefon numaraları gerçek değil tamamen sahtekarların bir oyunu olduğunu düşünüyorum. Bu telefon numaralarını aramanız bir şeyi değiştirmez. Peki ne yapmalısınız. Evde paketleme işi veren firmalar ile nasıl iletişime geçeceksiniz. Aşağıda onu da yazdım. Okuyunca çok şaşıracağınızdan eminim.

+9032232384

+9032235991

+9032232115

+9021224376

+9021240707

+9021641834

+9021651125

+9021635422

+9021248005
+9021250345
+9021250345
+9031231703

İş Kur Evde Ek İş İletişim Numarası

Alo 170 – İŞKURhttps://www.iskur.gov.tr › alo_170 › alo-170
Çalışma Hayatı İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. İletişim merkezimiz, T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik …

İletişim – İŞKURhttps://www.iskur.gov.tr › iletisim
İletişim · İl Müdürlükleri · Genel Müdürlük ve Birimleri · İş Kulüpleri İletişim Bilgileri · Kep Adresleri · İŞKUR İletişim Hattı …

Bu firmalar ile iletişime geçmeden önce bu firmalar hangi illerde faaliyet yürütüyor ona bakalım. Tabi ki her zaman olduğu gibi İstanbul ilk sırada yer alıyor. İstanbul ve ilçeleri, Zeytinburnu, Esenyurt, Bağcılar, Pendik, Kadıköy, Kartal, Eyüp gibi birçok ilçede faaliyetine devam eden iş yeri bulunmaktadır. Diğer kentler;

Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir, Kocaeli, Konya, Diyarbakır, Adana, Manisa, Denizli, Tekirdağ, Samsun, Trabzon, Rize, Sivas, Erzurum, Mersin, Antalya, Gaziantep, Uşak, Afyon, Malatya, Mardin, Hatay, Muğla, Aydın, Balıkesir, Maraş, Osmaniye, Sakarya vb daha birçok ilde iş veren firma bulunmaktadır.

İş Kur Evde Paketleme İşi İmkanı

İş kur aracılığı ile çalışmak isterseniz İş Kur müdürlükleri aracılığı ile de iş sahibi olabilirsiniz. İş Kur istihdam yaratma noktasında evde paketleme işi veren firmaların bazı kurumsal olanları ile çalışıp en azından evde küçük atölye kuran bayanlara ve girişimcilere iş imkanı yaratmaktadır. Benim bir arkadaşım örneğin İş Kur sayesinde hem Kütahya çini işçiliği öğrendi hem de evde seramik yapmayı öğrendi. Öğrendikten sonra da İş Kurun sağladığı imkanlarla çok güzel para kazanmaya başladı.

Siz de İş Kur müdürlüklerinden bir tanesine giderek bu kurslar ve sağladıkları iş olanakları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İş Kur Evde Paketleme İşi Başvuru Formu 2022

İş Kur evde paketleme iş başvurusu 2022 yılı için güncek başvuru formu doldurmak isterseniz en yakın iş kur müdürlüğüne gitmek zorundasınız. İnternet üzerinden maalesef İşkur evde paketleme işi başvurusu alınmıyor. Yapmanız gereken kısaca şudur; hangi İş Kur müdürlüğüne bağlıysanız oraya gidip evde çalışma imkanı istiyorum yardımcı olabilir misiniz demeniz yeterlidir.

Ne gibi işler yapabileceğinizi size görevli izah edecektir. Ama İş Kur evde ek gelir programının devam ediyor olması gerekiyor. Devam eden bir program varsa sizi de dahil edebilirler. Şansınızı deneyin bence.

Evde Paketleme İşi Kazancı- Ayda Ne Kadar Kazandırır?

Gelelim parasal konulara. Evde paketleme ortala günlük ve aylık ne kadar para kazandırır. Evde paketleme işi yapan kişiler ortalama aylık olarak 5000 TL kazanabilir diyorum. Hatta pratik olan bayanlar çok daha yüksek miktarlarda para kazanabiliyor. Yapacağınız iş de burada önemli. Evde ütü yapma mesela çok güzel para kazandırır. Ütü başına 3 TL kazandığınızda günde 100 iş 300 TL anlamına geliyor. Tabi elektrik giderleri size ait olacak ve gider de ortalama ayda 2000 TL olsa bile 7000 TL para kalacaktır.

Diğer yandan mesela davetiye katlama işi yapacak olursanız ortalama 25 kuruş gibi iş başı para alırsınız. Günde 1000 davetiye yapsanız 250 TL yapmaktadır.

DİKKAT: Bazı uyanık aracı kişiler sizi sömürmeye çalışacaktır. Örneğin iş başı piyasada 1 TL iken sizden 50 kuruşa iş yapmanız istenebilir. Evde en az 10 saatinizi ayırıp günde 50 TL kazanacak bir iş teklifi verilecektir. Bunu asla kabul etmeyin. Size yaptırdığı işi fabrikaya 100 TL’ye satıp kendisi sizden daha çok para kazanacaktır. İlk zamanlar acemilik yapıp bu işleri alsanız bile ilerleyen zamanlarda lütfen kendinizi kullandırmayın.

Evde Paketleme İşi İş İlanları (Facebook, Instagram, Youtobe)

Bazı sosyal medya alanlarında evde paketleme işi veriyoruz, çok para kazandırıyoruz diye iş ilanları verilmektedir. Size kesin bir şey söylemek istiyorum. TAMAMI DOLANDIRICI.… Bakın çok net bir şey dedim. Eğer ınstagrami facebook, Twitre, Youtobe gibi yerlerde evde ek iş veriyoruz. Sadece şu kadar kapora istiyoruz diyenleri görürseniz bundan emin olun paranızı alıp sizi engelleyecektir.

Aşağıda Ankara’da son zamanlarda herkesin konuştuğu çok ilginç bir dolandırıcılık hikayesi anlatmak istiyorum. Ona de geleceğiz. Ama tekrar tekrar uyarıyorum; kapora isteyenlere para göndermeyin. Evde iş verenler kimsen para istemiyor çünkü ben biliyorum 🙂

Evde Hangi Paketleme İşleri Yapılabilir?

Evde yapılacak o kadar çok iş var ki! Mesela özellikle evi deniz kenarında olan biriyseniz size çok güzel bir ek iş fikri verebilirim. Deniz kenarında bulunan deniz çakıl taşlarından özellikle düz ince ve geniş olanlarından toplayın. Bunların üzerine guvaj boya ile çizgi film karakterleri çizin ve akşamları küçük bi tezgahta tanesi 5 TL’den satın göreceksiniz iyi para kazanacaksınız. Ama en azından biraz resim yeteneğinizin olması gerekmektedir.

Erkekler için şunu tavsiye edebilirim. Özellikle son zamanlarda İnstagram üzerinden çokça el işçiliği ahşap ürünler satılmaya başlandı. Siz sadece birkaç model belirleyip yapabilirsiniz. Örneğin basit bir ahşap kitaplık modeli düşünebilirsiniz. Bunun maliyeti inanın 100 TL olacaktır. Instagram’da bunu 300 TL gibi bir rakama satabilirsiniz. Aynı zamanda trendyol, hepsiburada, n11 gibi yerlerde de satabilirsiniz. Dediğim gibi sadece birkaç model yapsanız bile bu size yetecektir. Artık tüm ticaret sosyal medyadan yürüyor.

Aşağıda diğer yapabileceğiniz ek işler hakkında detaylı açıklamalar yaptım. Aşağıdaki bilgiler tam aradığınız bilgiler emin olun.

Öğrenciler İçin Evde Ek İş İmkanı

Üniversitede eğitim gören öğrenciler evde ek iş yapabilirler. Okudukları şehirler bu iş için kritik öneme sahiptir. İstanbul, İzmir, Denizli, Bursa, Adana gibi yerlerde okuyan öğrenciler çok rahat evde paketleme işleri bulabilirler. Ama kırsal bölgelerde kalan şehirlerde okuyan üniversite öğrencilerinin evde iş yapma imkanları kısıtlı olabilir. Şimdi ben bildiğim kadarıyla öğrenci arkadaşları bilgilendireyim.

Bulunduğunuz şehirde bulunan kına malzemesi satan yerler, davetiye basan matbaalar, çerezciler gibi paket işi yapan yerlerle mutlaka konuşun. Size az da ek gelir sağlayacak mutlaka iş çıkacaktır. Her gün olmasa da haftada bir bu şekilde iş alsanız bile ek gelir olacaktır.

Evde kokulu sabun yapıp ana caddelerde kokulu mumlarla birlikte satabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz diğer ek gelir alternatifi de eliniz yatkınsa kuru pasta gibi şeyler yapıp küçük işletmelere pazarlayabilirsiniz.

Evde Tekstil İşi Veren Firmalar

Evde tekstil işi veren firmaların en çok tercih ettiği iş evde etiket kesme işidir. Büyük tekstil fabrikaları genellikle Hindistan ya da Çin’den elbise, tshört, penye gibi giyim ürünleri satın almaktadır. Bu giyim ürünlerine kendi etiketlerini yapıştırmak için fason tekstil atölyeleri ile anlaşma sağlarlar.

Tekstil atölyeleri de bu işleri parça başına evde ek iş olarak dağıtırlar. Arabayla ev ev dolaşan bir temsilci önce bayanlara bu etiketi kesilmemiş ürünleri verir. Teslim edilen ürünlerin etiketleri kesilir ve yeni etiketler yapıştırılır. Bu işler binlerce ürün için ayrı ayrı yapılır. Bu evde tekstil işi veren firmaların en çok çalıştığı iş biçimidir.

Bunun yanında çorap paketleme, atlet-külot paketleme işleri de yapılan işler arasında yer almaktadır.

Evde Ambalaj İşi Veren Yerler

Evde ambalaj işi daha çok gıda işleri için geçerlidir. Özellikle kuruyemişçiler son dönemlerde bu işleri evde paketleme işçisi tutarak yapmaktadır. Daha önce fabrikalarda paketleme işçisi olarak alınan kişiler tarafından bu işler yapılıyordu; ama son dönemlerde artan maliyetler nedeniyle bu işleri evlere vermeye başlayan birçok işletmeci bulunuyor.

Gömlek, çorap, atlet gibi ürünlerin ambalajlanması için de ek iş verilmektedir. Evde gömlek ve atlet ambalajlama şu şekilde yapılmaktadır;

Gömlek dikim sonrası ilk olarak size verilir. Siz önce bunu ütü yaparsınız, sonrasında katlama işi ve en sonunda ambalaj işlemi yapılır. 3 aşamalı bu işlem için ortalama 5 TL alırsınız. Günde en fazla 50 adet yapabileceğinizi tahmin ediyorum. Daha fazla yaparsanız daha çok kazanırsınız tabi.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalara Nasıl Ulaşabilirim?

Bayanların çoğu hemen ek iş bulup evde para kazanmaya .çalışmaktadır. Herkes bu işleri istiyor; ama doğru kişilere ulaşmanın da yolunu bulmak lazım. Yanlış kişilere başvuru yaparsanız elinizdeki para da gidecektir. Zaten sizi uyarmıştım yine uyarmış olayım. Evde paketleme işi veren firmalara nasıl ulaşırım diyorsanız ancak çevreniz varsa ulaşabilirsiniz.

Tek başınıza onlara ulaşabilirsiniz bunun için dediğim mekanlara şahsen gidip başvuru yapmalısınız. Yoksa internet üzerinden ya da telefon ederek onlara ulaşmanız çok zor olacaktır. Evde paketleme işi veren firmalar ile iletişime geçmek için bazı yerlerde telefon numaraları verilmektedir. Ama bu numaraların tamamı sahte ya da eksik olduğu için ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Peki nasıl ulaşacaksınız?

 1. Tekstil atölyelerini gezin ve evde paket başı isteyiniz. Vereceklerdir.
 2. Düğün- kına gecesi malzemesi satan dükkanlardan iş isteyin. Kesin iş çıkar.
 3. Süs eşyası yapıp satan yerlerden iş isteyin. İş ÇIKAR.
 4. Çevrenizde bu işi yapanlardan referans olmalarını isteyin. Yardımcı olurlar.
 5. ASLA İNTERNETTEN VE TELEFONLA İLETİŞİME GEÇMEYE ÇALIŞMAYIN. YEM OLURSUNUZ.

 

Ek İş Dolandırıcılığı

Yukarıda birçok yerde sürekli dolandırıcılara karşı sizi uyardığım için ister istemez siz de her paketleme işi verenler dolandırıcı mı diye sorabilirsiniz. Kesinlikle değil. Zaten İstanbul gibi bir şehirde şu anda binlerce kişi sadece paketleme ve el işçiliği yaparak geçimlerini sağlamaktadır.

Yani böyle bir iş gerçekten var. Bu kadar bir iş hacmi olmasa neden insanlar her gün binlerce arama yapıp evde paketleme işi arıyorum diye arayıp durur. Ama insanların bu maddi iş isteklerini art niyetle kullanan bazı kişiler de olduğu için ve özellikle son yıllarda dolandırıcılık sayısında artış olduğu için herkes temkinli davranıyor.

Kısaca şunu diyeyeyim ben. Evde paketleme işi verenlerin birçoğu güvenilir ve sağlam iş yaparlar. İşi size teslim edip yine sizden direk alırken paralarını öderler. Ama internet üzerinden irtibata geçtikleriniz dolandırıcı kişiler olacak muhtemelen. Bu ayrımı ne t yapınız artık.

Kargo İle Eve İş Gönderenler

Bu kargo ile evde paketleme işi veren firmalar konusuna da açıklık getirmek gerekiyor. Şimdi bir firma sizi tanımadığı halde size en az 5000 TL değerinde ürün gönderip bunu paketlemenizi ya da farklı bir iş ise örneğin süslemenizi isteyecek. Size nasıl güvenebilir? Güvenemez. Bundan dolayı da göndermez hatta böyle bir çalışma asla yapmazlar. Peki neden sürekli kargo ile paketleme işi ilanları görüyorsunuz. Bu kişiler sizin aile dolandırıcılarınız oluyor. Yani kargo ile evlere paketleme işi tamamen bir fiyasko.

Ama şöyle bir gerçek var. Eğer daha önce iş yaptığınız bir firma varsa ve karşılıklı güven de sağlanmışsa o zaman kargo ile size paketleme işi verilecektir. Bu noktada sorun yoktur. Temel sorun şudur; güven. Karşılıklı güven olmadıkça böyle bir şeye kalkışmayın lütfen.

Ön Ödemesiz ( Kaparosuz ) Evlere İş Verenler

Evde paketleme işi kapora dolandırıcılarının çok sık kullandıkları iş tercihidir. Bu nedenle birçok kişi önce ön ödeme ister ve sonra işi vereceğini söyler. Ama yukarıda anlattığım gibi ön ödemesiz kaparosuz evde paketleme işi varsa onları tercih etmelisiniz. Evde paketleme işlerinde kaparo ödenmez kesinlikle. İşi verecek kişi zaten sizin evinize kadar kapıda teslim iş vereceği için adresinizi, telefon numaranızı her şeyinizi bilecek.

Bu kişi ayrıca güvence bedeli adı altında kaparo isteyemez. İsterse de vermeyin bence. Sonra iş eksik çıktı ya da yanlış kesim olmuş diye paranızı kesmeye çalışabilir.

Evde Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Evde para kazanmanın inanın birçok yolu var. Sadece paketleme yaparak kazanç sağlamak tek alternatifiniz olmasın. Mesela İş Kur çini kurslarına kayıt olursanız 3-4 ay sonra atölye açabilecek kadar kendinizi geliştirebilirsiniz. Evde pasta, börek yapıp pastanelere satabilirsiniz. Yani çok fazla iş seçeneği var ama araştırma yapmalı ve tecrübeli kişilerden yardım almalısınız.

Son dönemlerde İntagram’da revaçta olan bir konu var. Sadet zinciri gibi birçok kişiyi kandırmışlar. İnsanlar kredi çekip bu işlere girdiklerini ifade ediyor. Çok fazla şikayet gelince konuyu iyice araştırdım. Konu banyo topu yapıp para kazanmak olarak lanse ediliyor. Bakalım konu neymiş.

Evde Banyo Topu İşi Dolandırıcılığı (DİKKAT)

Evde banyo topu işi veren firmalar son dönemde çok sık reklam çıkmaya başladı. Demek ki iyi paralar kazanılıyor. Banyo topu; bazı kimyasallar da kullanılarak ev ortamında yapılabilen ve suda hızlı çözülen bir sabun türüdür. Banyo küvetinin içine konulduktan saniyeler sonra eriyip suya rengini verdiği ve kısmen vücuda rahatlık verdiği için çok popüler olduğu söyleniyor! Burada gerçekten alan kişi sayısı çok mu onu bilmiyorum.

Ayrıca sağlık Bakanlığının da onayının alınıp alınmadığı da önemli. Eğer Sağlık Bakanlığı bunun üretimini onaylamadıysa o zaman problem var demektir.

Son dönemde kazan kazan prensibi ile çalıştıklarını söyleyen kişiler internet üzerinden birçok mağdur oluşturmuş durumda. Banyo sabunu işine giren kişiler büyük paralar ödeyip ürün ham maddesi almışlar. Alıcı kişiler ürünleri teslim aldıklarında bu sefer kusurlu ürün diye parayı iade etmeyince binlerce kişi mağdur edilmiş. Bu kişiler mahkemeye de başvuru yapamıyor; çünkü evde banyo yapım işi yasal değildir. Sağlık Bakanlığı denetimi ve izni dışında yapıldığı için yasal değildir. Ayrıca ceza yememek için kimse adli mercilere de gitmediği için bu iş akim bırakılıyor. Lütfen bunlara dikkat edin.

Evde Banyo Bombası Topu İşi Sahtekarlığı 

Ankara merkezli bir firmanın banyo topu yapım işi verdiği ve kişileri dolandırdığı söylentileri çıkınca birçok kişi banyo topu dolandırıcılığı hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki gerçekte böyle bir iş var mı? Evde banyo sabunu yapan birçok kişi olduğunu biliyoruz; ama yapan kişi bunun ticaretini yapabilmesi için satış lisansı çıkarması gerekmektedir. Bunu yapmadan kaçak sabun yaparak para kazanmaya çalışanlar büyük cezalar ödemek durumda kalmaktadır.

Bu anlamada hem evde banyo topu işi veren firmalara çok dikkat edilmesi ve yasa dışı iş yapılmamalıdır.

Bayanlar Evde Hangi İşleri Yapabilir?

Bayan arkadaşlar evde çalışarak ev ekonomisine katkı sunmak isteyebilirler. Ben elimden geldiğinde bildiklerimi yazmaya çalışıyorum. Tabi benim de bilmediğim konular olabilir. Ben yine aşağıda yeni bir liste yaptım. Evde paketleme işi veren firmalar 2022 hangileri ve ne gibi işler yapılabilir bunları yazdım.

 • Kalem Montaj
 • Evde maske yapma
 • Evde bardak paketleme
 • Evde plastik kaşık çatal paketleme
 • Evde kürdan paketleme
 • Evde peçete paketleme
 • Pipet Yapma
 • Evde Kına Paketleme İşi
 • Evde Sabun Paketleme İşi
 • Evde Sigara Tütünü Sarma İşi (Yasaklandı)
 • Evde Balon Paketleme İşi
 • Evde Tespih İşi
 • Evde Gelinlik Süsleme İşi
 • Evde Magnet Yapım İşleri
 • Kına Davetiyesi Katlama İşi
 • Evde Çiçek Buketi Yapım İşi
 • Evde Ütü Yapma İşi
 • Evde Elbise Etiketi Yapıştırma İşi
 • Evde Düğme İşi
 • Evde Taş Süsleme İşi
 • Evde Çini Boyama- İşleme İşi ( İşkur)
 • Evde Pasta Börek Yapma İşi (Fason)

Evde paketleme işi veren firmalar 2022 hakkında daha çok şey yazmak isterim. Ama yazı biraz uzadı. Siz evde paketleme işi veren firmaların telefon numarası 2022 gibi durumlara dikkat edin sadece. Bu numaraların karşılığı yoktur. Evde ek iş yaparak para kazanma yöntemleri hakkında ek bilgi isterseniz yorum yapmanız yeterlidir. Hemen cevap yazarım.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Bende evde çalışmak istiyorum 4 tane çocuğum var ve onlara bakmak zorunda yim lütfen bana yardımcı olun teşekkür ederim

 2. Merhaba ben Gaziantep Şahinbey beyzade oturum evde ek işe ihtiyacım var temiz yaparım özendirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu