Ekonomi

Caffe Nero Franchise Bedeli 2024

Caffe Nero franchise bedeli, özellikle iş kurmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Dünyanın en önemli kahve mağazası zincirlerinden olan Caffe Nero, ülkemizde ve dünyanın farklı ülkelerinde çok sayıda şubeye sahiptir. Peki, Caffe Nero franchise (bayilik) veriyor mu? Franchise şartları nelerdir? Aynı zamanda kar marjı ne kadar oluyor ve bayilik bedeli ne kadar olacak. Bu soruların yanıtları burada. Franchise bedeli ve bu konuya ilişkin merak edilen hususları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Caffe Nero ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Caffe Nero, 1997 yılında Gerry Ford tarafından kurulmuştur. Avrupa genelinde İtalyan kahve mağazaları oluşturma amacıyla yola çıkmıştır. Bu mağazalar, geleneksel mağazaların ötesinde olacak şekilde kurgulanmıştır. Kahve severlerin bir araya gelecekleri ve yüksek kalitede kahve ile buluşabilecekleri mekanlar olmuştur.

İlk zamanlarda sadece birkaç bağımsız mağaza ile faaliyet gösteren Caffe Nero, daha sonra Avrupa geneline yayılmaya başlamıştır. İşten elde edilen kazanç ile yeni yatırımlar yapılmış ve şirket bir anda dünyanın en önemli kahve mağazalarından biri haline gelmiştir.

Bir kahve, bir müşteri ve bir mağaza mottosunu kullanan şirket, bu mottoya göre büyümüştür. Neredeyse 25 yıllık bir şirket olmasına karşın, kendisini henüz yeni kurulan bir şirket olarak gördüğünü ifade etmektedir. Bu bakış açısı, şirketin yatırımlarına devam edeceğini göstermek için benimsenmektedir.

Avrupa genelinde 1000 civarında bayisi olan Caffe Nero, kalite konusunda büyük bir önem verir. Operasyonların yönetilmesinden kullanılan kahve türlerine kadar her detayı ince ince değerlendirir. Örneğin; müşterilerine yüksek kalitede kahve sağlamak için kendi kahve kavurma merkezini ve espresso eğitim okulunu kurmuştur.

Her ne kadar köklü olmasa da, alanının en başarılı şirketlerinden biri olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Başarısı, Caffe Nero franchise bedeli konusundaki merakın temel kaynaklarından biridir.

Şirket, Türkiye’deki faaliyetlerine ilk defa 2007 yılında başlamıştır. İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerde bulunan AVM’lere şubeleri açmış ve ciddi bir müşteri kitlesine ulamıştır. Marka bilinirliği de kısa sürede önemli seviyelere çıkmıştır. Bu özellikleri ile geleceğinin çok parlak olacağı, daha şimdiden söylenebilir.

Caffe Nero Bayilik (Franchise) Veriyor Mu?

Caffe Nero, popülerliği her geçen gün artan bir firma. Girişimciler, firmanın bu özelliklerinden yararlanmak için bayilik verip vermediğini merak etmektedir. Firma, kalite standartlarını korumak ve herhangi bir kalitesizliğe sebep olmamak için bayilik vermeme kararı almıştır. Caffe Nero franchise vermemektedir.

Bayilik veren firma arıyorsanız baklava bayiliği düşünebilirsiniz. Baklava bayiliği almak yazımızı okuyun.

Caffe Nero Franchise Bedeli Ne Kadar 2024

Caffe Nero, bayilik vermediği için açıklanmış resmi bir franchise bedeli de yoktur. Ancak ilerleyen yıllarda firmanın bayilik konusundaki politikasını değiştirmesi durumunda, ciddi bir franchise bedeli isteyeceği tahmin edilmektedir.

Caffe Nero gibi yüksek standartlara sahip firmaların şubeleri için ortalama olarak 500 bin ila 1 milyon TL arasında bir bedelin ödenmesi gerekir. Bu rakam, mağazanın tasarımı ve yapılacak olan diğer harcamalarla çok daha yüksek seviyelere çıkabilecektir.

Nasıl Caffe Nero Firmasına Tedarikçi Olunur?

Her ne kadar Caffe Nero bayilik vermese de, girişimcilere farklı fırsatlar sunmaktadır. Klasik bir kahve mağazasının çok ötesinde bir konsepte sahiptir. Şirket, müşterilerine sunmuş olduğu kahveleri kendisi üretmekte ve hatta kavurmaktadır. Ancak kahve gibi temel ürünlerin haricindeki malzemeleri ise tedarikçiler üzerinden karşılamaktadır. Dolayısıyla doğru bağlantıları kullanarak, Caffe Nero tedarikçisi olmak mümkündür.

Tedarikçi olabilmek için direkt olarak firmanın satın alma bölümü ile görüşme yapmak gerekir. Bu aşamada tedarik edilebilecek ürünleri, rekabetçi fiyatlarla sunmak önemlidir. Ancak tek kriterin fiyat olmadığı, hatta ana kriterin kalite olduğu unutulmamalıdır.

Caffe Nero Franchise Bedeli 2024

Caffe Nero tarafından oluşturulan fırsatlardan biri de kiralık yerdir. Şirket, genellik AVM içerisinde veya çevresindeki yerlere şube açmaktadır. Dolayısıyla bu özelliklere sahip bir yeriniz var ise yine şirketle iletişime geçerek, yerinizi kiralamayı teklif edebilirsiniz.

Caffe Nero İş İmkanları

Caffe Nero franchise vermese de, iş imkanları konusunda önemli fırsatlar sunar. Her geçen gün ülkemizdeki mağaza sayısının artması, bu firmanın önemli bir istihdam imkanı oluşturmasını sağlar. 18 yaşını doldurmuş olanlar, sitenin iletişim bölümü kısmından iş başvurusunda bulunabilir. Ayrıca iş başvuruları için hr@caffenero.com.tr adresine mail de atılabilir.

Caffe Nero franchise bedeli ile ilgili detaylar bu şekildedir. Şirket, şuanda bayilik vermemektedir. Dolayısıyla aksi yöndeki bilgilere itibar edilmemesi gerekir.

Caffe Nero Franchise Kar Marjı 2024

Caffe nero açarken kar marjınızı da hesaplamanız gerekiyor. Lüks noktalarda açacağınız dükkanın aylık kira maliyetleri, işçi maliyeti ve sonrasındaki maliyetleri hesaplamadan işin içine girmeyin. Tüm bu giderlerden sonra cebinize ne kadar para kalıyor. Ona da bakmanız gerekmektedir. Ceffe nero ortalama bir dükkan tutmanız durumunda aylık kar marjı 50.000 TL’den az olmaması gerekiyor. Yıllık amorti süresini de düşünmek zorundasınız.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu