Bankalar

Öğlen Açık Olan Bankalar Hangileri?

Acil banka işi olanlar için bazı bankalar daha önceleri öğlen arasında da hizmet veriyordu. Öğlen 12.00 ile 13.00 arasında da açık olan bu bankalar müşterilerinin acil bankacılık işlemlerini yapabiliyordu. Ama son dönemlerde birçok banka öğlen hizmet vermemesine rağmen bazı bankalar özel müşteri hizmetleri için öğlen açık olup hizmet vermektedir. Öğlen açık olan bankalar hangileri? Hangi bankalar öğlen açık oluyor.

Önemli Bilgi: İş kanununa uymadığı için bankalar sabit olarak öğlen açık olma uygulamasına son vermesine rağmen bazı özel durumlarda bankalar öğle arasında da hizmet veriyor. Özel durumların ne olduğunu ve hangi bankaların öğlenleri de hizmet verip açık olacağını yazımızda yazdık.

Çok ilgisiz gibi görülebilir, öğlen saatinde kimin bankaya ihtiyacı olabilir mi? Ama emin olun yaşamınızın bir döneminde mutlaka öğlen saatinde açık banka aramaya başlayacaksınız. Hatta saatin kaç olduğunu unutarak girdiğiniz bir bankanın neden kapalı olduğunu saatinize batkınızda göreceksiniz.

Öğlen Açık Olan Bankalar 2023

Hiç ummadığımız bir zamanda acil bir işinizi halletmek için öğlen saatinde bankaya gitmek zorunda kalırız. Bankada görevli güvenlik görevlisi öğlen saatinde bankanın kapalı olduğunu ve işlemlerimizi bankamatikten yapmamız gerektiğini söyler.

Bir anda büyük bir hayal kırıklığı yaşarız. Bankamatikle halledemeyeceğimiz bir işse veya yanımızda banka kartımız yoksa mecburen öğlen paydosunun bitmesini ve bankanın açılmasını bekleriz.

Merak etmeyin öğlen saatinde de açık olan bankalar bulunuyor. Bu bankalar çalışanlarına öğlen saatinde nöbet sistemi uyguladıkları için banka şubeleri aralıksız müşteri kabulüne devam ediyorlar.

Önemli Not:

Öğlen çalışma sisteminin iş akitlerine uygun olmaması nedeni ile çoğu banka öğlen saatlerinde kapalı olabilir. Ancak yoğunluğun fazla olduğu yerlerde, acil işlem gerektiren noktalarda veya müşterilerini bekletmek istemeyen çalışanlar öğlen saatinde hizmet vermeye devam edebilirler.

Devlet bankaları kamu kuruluşu oldukları ve memur çalıştırdıkları için öğlen arası kapalı olurlar. Öğlen çalışma sistemi daha çok özel bankalar tarafından uygulanmaktadır. Öğlen açık olan şubeler ise merkezi noktalar ile iş yoğunluğunun fazla olduğu şubelerdir.

Öğlen Açık Olan Bankalar

Öğlen açık olan bankalar hakkındaki güncel ve doğru bilgileri, bankaların müşteri hizmetlerini arayarak ta öğrenebilirsiniz. Biz burada bankaları, uyguladıkları sistemleri ve ulaşabileceğiniz güncel müşteri hizmetleri numaralarını yazarak sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

Yapı Kredi Öğlen Açık Mı?

Yapı Kredi bankası mesai saatleri sabah 09.00’da başlayıp akşam 17.00 arasında bitmektedir. Yapı Kredi bankası normal mesai saatlerinde öğle arasında kapalıdır. Ama kredi çekmek, vadeli hesap açılış gibi banka için önemli konularda işlem yapmak isteyen müşteriler için öğlenleri bazı çalışanlar mesaiye kalabilir. Bu çalışan için de ek prim anlamına geleceği için öğlen açık olabilir. Fakat kapılar kapalı olacağı için işleminiz öğlen arasına sarkacaksa kapılar kapanmadan içeri girmelisiniz.

Daha fazla bilgi için Yapıkredi müşteri hizmetlerinden bilgi alın. 444 0 444 yapı kredi numarasına direk bağlanmak yazımızı okuyabilirsiniz.

Garanti Bankası Öğlen Açık Olan Şubeleri

Garanti bankası öğle arası çalışma sistemini başlatan ilk banka olarak ayrıcalıklı bir yere sahiptir.

Garanti bankası Türkiye’nin köklü özel bankalarından biri olduğu için mümkün olduğunca müşteri odaklı bir çalışma sistemi benimsemiştir. Müşterilerinin memnun etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla günün gereklerine uygun yatırım ve faaliyetlerde bulunur.

Müşteri yoğunluğunun ve iş hacminin yüksek olduğu bölgelerde işlemlerin gecikmemesi için gerekli tedbirleri almaktadırlar.

Garanti bankası öğlen arası açık olan güncel şubelerini öğrenmek amacıyla 444 0333 numarasından müşteri hizmetlerine ulaşarak doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Garanti bankasının müşterileri ile doğrudan irtibatta olduğu ve akıllı bot teknolojisi ile çalışan WhatsApp hattına +90 444 0333 numarasında da ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

Akbank Öğlen Açık Olan Şubeleri

Akbank Türkiye’nin en büyük özel bankaları arasında yer alır. Türkiye’nin hemen her yerinde buluna şubeleri ve ATM’leri aracılığı ile müşterilerine hizmet vermeye devam eder.

Akbank’ta diğer özel bankalarda olduğu gibi müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya çalışarak hizmetlerini sürdürür. Özellikle yoğunluğun ve para akışının yüksek olduğu noktalarda öğlen arası açık olan Akbank şubelerini öğrenmek için 444 2 525 ve 0850 222 2525 nolu telefon numaralarından banka ile irtibata geçebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınızda banka müşterisi iseniz kart veya Akbank şifreniz ile hızlı işlem yapabilirsiniz.

İş Bankası Öğlen Açık Olan Şubeleri

İş Bankası Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. Cumhuriyetin ilk yıllarında yatırım yapmak isteyen girişimcileri desteklemek amacıyla kurulan banka günümüzde de faaliyetlerine devam etmektedir.

İşbankasının öğlen arası açık olan şubelerini öğrenmek için 0850 724 0 724 nolu telefon numarasından müşteri hizmetlerine ulaşarak güncel öğlen arası açık banka şubelerine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıf Bank Öğlen Arası Açık Olan Şubeleri

İstisnalar dışında kamuya ait bankalar öğle arası açık şube bulundurmamaktadırlar. Ancak yoğunluğa bağlı olarak güncel açık şubelerinin olup olmadığını öğrenmek için bankaları müşteri hizmetlerinden arayarak doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu