Krediler

Almanya’da Kredi Çekmek

Almanya’da kredi çekmek istiyorum diyorsanız sizin için en az faiz ödeyeceğiniz ve kolay kredi alabileceğiniz yolu yazdım. Bu yazımda; Alman bankalarından kredi çekme, Almanya’daki Türk Bankalarından kredi çekme konularına değindim.

Almanya’da acil para ihtiyaçlarınız için ihtiyaç kredisi, ev ihtiyacınız için morgage, araba ihtiyacınız için araba kredisi çekme imkanınız bulunuyor. Kredi limitleri parayı kullanacağınız yere göre değişmektedir. Acil nakit ihtiyacınız varsa bankalar size 1000-50.000 Euro arasında kredi limiti tanımlayabilmektedir. Konut ihtiyacınız için bu limitler 200.000 Euro’ya kadar çok rahat çıkabilmektedir.

Almanya’da yaşayan Türkler ve diğer kişiler Alman Bankalarından kredi çekebilir mi? Kredi için gerekli şartlar nelerdir? Bu sorulara bakalım sonra size en ucuz kredi için yardımcı olayım.

Almanya’daki Türkler Kredi Alabilir Mi?

Almanya’da yaşayan yabancılar ve Türkler Alman Bankalarından ve Almanya’da faaliyet gösteren Türk Bankaların kredi alabilir. Bunun için istene standart şartlar vardır. Bunlar;

Almanya’da uzun süreli oturum hakkının olması

Sabit bir gelirinizin olması

Sabit bir adrese sahip olmanız

18 yaşını doldurmuş olmanız

SCHUFA skorunun iyi olması

 

Bu şartları taşıyorsanız Almanya’da kredi çekmek oldukça kolay olacaktır. Peki ne gibi krediler çekebilirsiniz ve hangi yöntemi kullanırsanız daha az faiz ödeyecek ve daha çok kredi çekebileceksiniz. Bunları yazalım.

Almanya’da Çekebileceğiniz Kredi Türleri

Almanya’da yaşayan yabancılar ve özellikle Türkler Almanya’da çekmiş oldukları kredileri özellikle Türkiye’de yatırım amaçlı kullanıyorlar. Bunun temel nedeni kredi faizlerinin düşük olmasıdır. Özellikle ihtiyaç kredileri bu noktada oldukça avantaj sağlıyor.

Almanya’da çekebileceğiniz kredi türleri şunlardır.

Araç-Otomobil Kredisi (Autokredi)

Almanya’da hem sıfır hem de 2. El araç için otobil kredisi verilmektedir. Otomobil kredileri için araç ipotek edilmektedir. İpotek sonrası aracın borcu tamamen bitmeden aracı farklı bir kişiye satmanız mümkün olmuyor. Aynı durum 2. El araçlar için de geçerlidir.

Ev Kredisi (Hypothek Kredi)

Ev sahibi olmak ya da yatırım amaçlı ev almak isteyenlerin kullanacağı kredi türüdür. İpotekli kredi türü olduğu için Almanya’da Hypothek kredi diye tabir edilmektedir.

Ev-Arsa satın alım işlemlerinde parasal ihtiyaçlarınızda ev kredisi diğer ismi ile morgage kullanabilirsiniz. Mortgage kredisi diğer kredi türlerine göre çok düşük faizle kullandırılmaktadır.

Almanya’da konut kredisi (mortgage) faiz oranları şu anda yıllık %0.58 civarında olup, 2022 yılı güncel veriler bu şekildedir. Bu faiz oranlarının çok düşük olmasının temel sebebi enflasyon oranının düşük olmasıdır.

Vade sayısı olarak 5 yıl, 10 yıl ve 15 yıl gibi vade seçenekleri sunulmaktadır.  Bu kredi türünde öncelikle almak istediğiniz evi belirleyeceksiniz. Kredi başvurusu yapıldıktan sonra evin değeri belirlenecek ve bunun için bankanın ya da bağımsız ekspertiz firması tarafından evin gerçek değeri tespit edilir. Evin değeri ortaya çıktıktan sonra evin en azından %60’ına kadar kredi verilir. Bu oran bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Almanya’da İhtiyaç Kredisi Çekme

Almanya’da en yaygın kullanılan kredi türü ihtiyaç kredisidir. 2. El araba almak, evin eşyalarını yenilemek, tatil yapmak, turlara katılmak, teknolojik bir alet almak, telefon-bilgisayar almak için en çok kullanılan kredi türü ihtiyaç kredisidir.

Almanya’da ihtiyaç kredisini sadece bankalar vermez. Bazı rehin tutma şirketleri, özel finans kurumları, online kredi veren internet siteleri vb birkaç kurum daha banka dışında kredi vermektedir.

Almanya’da Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Almanya’da faktöring firmalar genelde ticari işletmelere kredi verirken, bireysel müşterilere yani normal vatandaşlara (yabancılar da dahil) bireysel kredi imkanı tanıyan banka harici kredi kuruluşları vardır. Bunlardan biri de Auxmoney.com adlı site olup bireysel kredi imkanları tanımaktadır.

Auxmoney.com ile anında 1000 Euro’dan 50.000 Euro’ya kadar herhangi bir kefil istenmeden kredi verilmektedir. Bu kredi sisteminde çoğu şey online gerçekleşir. Siz istediğiniz kredinizi ve gerekli belgeleri yüklersiniz. Onlar da uygun gördüklerinde sizden kimlik bilgilerinizi ister ve krediniz bu şekilde banka hesabınıza havale edilir.

İlgili Yazı: Almanya’dan Kredi Çekip Türkiye’den Ev Almak

Almanya’da Rehinli Kredi Verilmektedir

Almanya’da nasıl kredi çekebilirim diyenler için diğer bir alternatif kredi çekme imkanı da rehinli kredidir. Rehinli kredilerde; siz değerli bir eşyanızı rehin şirketine veriyorsunuz ve rehin karşılığı nakit para alıyorsunuz. Burada vade süresini genelde siz belirlersiniz. Vade süresince eğer kredinizin taksitlerini ya da anaparayı ödemezseniz rehin bıraktığınız eşyanız orada kalacak ve sonrasında satılacaktır.

Almanya’da Kredi Çekmek 2022

Almanya’da Kredi Faiz Oranları 2023

Almanya’da kredi faiz oranları 2023 yılında ortalama olarak yıllık %4 civarındadır. Sizin SCHUFA kredibiliteniz, oturum süresi hakkınız, iş ve gelir durumunuz size verilecek kredilerde faiz oranlarını etkilemektedir. Almanya güncel 2023 kredi faiz oranları şu şekildedir:

Deutsche bank 25.000 Euro %3,34
Auxmoney 25.000 Euro %3,43
Swk Bank 25.0000 Euro %1,75
Hypovereinsbank 25.000 Euro %1,69

 

Yukarıdaki Bankalar Almanya’daki en büyük bankalar olup en çok ve en kolay kredi veren kurumlar olarak kabul edilir. 25.000 Euronun yıllık faizi Hypovereinsbank tarafından en düşük faizli ihtiyaç kredisi olarak ön plana çıkmaktadır.

İlgili Yazı: Almanya’da kredi çekip borcu ödememek 

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Herkese merhaba
  Ben özel bir iş adamıyım. Yatırımlarla ilgileniyorum, burada ortaklık yatırımları için karlı bir iş arıyorum, yatırım yapmak için iyi bir sermayem var. İlgilenen kişisel veya tüzel kişiler, bir iş planı veya projesi ile lütfen benimle iletişime geçmelidir.
  Ayrıca dünyanın herhangi bir yerine yıllık %2 gibi çok düşük bir faiz oranı ile yıllık vade ile bireysel, ticari ve bireysel krediler sunuyorum. Maksimum fonlama tutarı 100 milyon ABD dolarıdır.

  Aşağıda listelenen kredilerden herhangi biri için benimle iletişime geçin.

  Ticari krediler.
  Kişisel krediler.
  Ticari krediler.
  Yatırım kredisi.
  Geliştirme kredileri.
  İnşaat kredileri

  Bana şu adresten e-posta gönder: johnbrm@gmail.com
  Saygılarımızla
  Whatsapp:+122425354

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu