Bankalar

Almanya Ziraat Bankasından Türkiye’ye Para Gönderme

Almanya’dan Ziraat Bankası üzerinden Türkiye’ye para göndermek artık çok daha kolay. Türkiye’ye havale ücretleri en düşük tutar üzerinden hesaplanıp para gönderme işlemi birkaç dakika içinde sonuçlanmaktadır. Almanya’dan Ziraat bankasından Türkiye’ye nasıl para gönderilir? Havale ücreti kaç para? Bunların yanıtları yazımızda.

Türkiye’ye en ucuz yoldan para göndermek istediğinizde kullanacağınız en mantıklı kanal Ziraat Bankası olacaktır. Almanya’nın birçok şehrinde şubesi olan Ziraat Bankası aracılığı ile aynı gün içinde para transferi işlemini yapabilirsiniz. 2022 yılı Ziraat Bankası Türkiye’ye para göndermek için yapmanız gerekenler şunlardır.

Almanya’dan Türkiye’ye Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Almanya’dan Türkiye’ye para göndermek istediğinizde uygulayacağınız birkaç adım vardır. Aşağıda hem paraya gönderme sayfasını göreceksiniz hem de en ucuz yoldan nasıl göndereceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Nakit havale göndermek isterseniz Almanya’da bulunan herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken belgeler vardır. Bunlar;

  • Pasaportunuz
  • Oturum belgeniz Aufenthaltstitel
  • Kimlik belgesi  EU-Personalausweis
  • Nakit paralarda paranın kaynağı sorulur. Bunun belgesi de isteniyor. Kontoauszug veya Auszahlungsbeleg
  • IBAN bilgisi açık şekilde görülecek tarzda yazılmalıdır.

Bu bilgiler ile banka şubelerinden nakit havale işlemleri yapabilirsiniz.

Almanya’dan Türkiye’ye en ucuz para gönderme yöntemi için; Almanya’dan para gönderme yazımızı okuyunuz.

Ziraat Banka Hesabından Türkiye’ye Para Gönderme

Ziraat Bankası banka hesabınızdan Türkiye’ye daha kolay para gönderebilirsiniz. Şubelerden nakit yapacağınız işlemlerde paranın kaynağı sorulurken banka üzerinden yapılan havalelerde bu sorulmamaktadır. Bundan dolayı daha kolay şekilde banka havale işlemi yapılabilmektedir.

Türkiye’ye para göndermek istediğinizde kullanabileceğiniz en kolay ve ucuz kanal Ziraat Bankası banka hesabı ile havale ve transfer yapmanızdır.

Önemli Uyarı: Havale yapacağınız kişinin adı-soyadı mutlaka doğru girilmeli ve Türkçe karakter kullanılmamalıdır. Örneğin Alıcı ismi Hülya Yılmaz ise bu Hulya Yilmaz olarak girilir. Tek bir harf hatalı girildiğinde havale iptal olur ve para iade edilir.

Almanya’dan Türkiye’ye para gönderdiğinizde alıcı kişinin bunun için parayı alacağı şubeye gidip parayı TL kuruna çevrilmesine onay vermesi gerekiyor. Alıcı kişi şubeye gitmezse para transferi gecikmeye düşebilir.

 

Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme Ziraat kaç gün sürer?

Ziraat Bankası Almanya şubelerinden Türkiye’ye yapacağınız para transferleri toplamda 3-4 iş gününde bitirilmektedir. İşlemlerin birinci adımında yatırdığınız paranın Ziraat hesabına aktarılması vardır. Bu genelde 2 iş gününde yapılır. Cuma akşamı yapacağınız işlem pazartesiye kalacaktır.

İşlemin ikinci adımında paranın Türkiye’deki alıcı hesabına tanımlanması vardır. Alıcı kişi kurun TL üzerinden çevrilmesi için şubeye hemen gitmesi durumunda 1-2 iş gününde bu işlem de bitirilir.

Kısacası; Ziraat bankası Türkiye’ye para gönderme süresi 2-4 iş günü arasında sürmektedir. Yanlış yapılan işlemlerde ise süre daha da uzayabilmektedir. Ziraat Bankası üzerinden Türkiye’ye para gönderme süresi genelde kısadır. 1000 euro ve altındaki  transferler zaten birkaç dakika içinde onaylanmaktadır.

Ziraat Bankası döviz Havale ücreti ne kadar?

Ziraat Bankasından Türkiye’ye döviz havale edeceğiniz zaman dövizin miktarına göre bir transfer ücreti hesaplanmaktadır. Aşağıda hepsini tek tek belirttik.

Ziraat Bankası Havale Ücretleri Almanya 2022

 

Ziraat Bankası Yurt dışından gelen para kaç günde gelir?

Yurt dışından Ziraat Bankası aracılığı ile yapılan para transferlerinde eğer IBAN ve alıcı ad-soyad gibi önemli bilgilerde hata yapılmazsa 2-4 iş gününde para gelir. İşlemler sırasında hata yapılması durumunda para iadesi olacağı için işlemler 1 haftayı geçebilir.

 

Almanya’dan Türkiye’ye para göndermek için Ziraat Bankasını kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası ile Türkiye’ye göndereceğiniz Euro-Döviz cinsi paralar alıcının isteği doğrultusunda TL kuruna çevrilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba benim Türkiye den ziraat bankkart var ve 80€-100€ hesabıma yatırmak istiyorum bunu Almanya’daki ziraat bankasından yapabilirmiyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu