Evde Çalışarak Para Kazanma Yolları

Amerika Evden Çalışarak Para Kazanma

Amerika evden çalışarak para kazanmak için en iyi ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle zengin Amerikalı bayan müşteriler özel günlere çok önem verdiği için, Amazon gibi uygulamalar üzerinden binlerce dolar para kazanabilirsiniz. Amerika evde ek iş ya da home ofis çalışmak bazen istediğiniz gibi olmaz.

Bu noktada çok hatalı kararlar veren kişiler görüyorum. Bu anlamada yardımcı olabilmek adına Amerika’da iş yapmak ve özellikle internet üzerinden para kazanmak isteyenlere gerçekten yardımcı olabilecek bir yazı yazmaya karar verdim.

Öncelikle Amerika’da yapabileceğiniz iş türleri, ortalama kazançları ve işin ne ölçüde yapılabilir olduğundan bahsetmek istiyorum. Bunun için bir liste hazırladım. Bu listede Amerika’da evde paketleme işi veren firmalardan tutun da evde Amazon gibi büyük alanlarda satış yapmaya kadar birçok noktada para kazanma yollarını yazdım.

Hem bayan hem de erkekler için uygun iş seçenekleri olduğu için yazının tamamını okuyarak genel bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Amerika’da Evde Yapılabilecek İşler 2023 Güncel Liste

Amerika’da evden çıkmadan yapılan ve en güzel para kazandıran iş kesinlikle Amazon FBA üzerinden satış yapmaktır. Burada çok kolay şekilde dükkan açıp, kategorileri düzenleyip satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bu kadar kolay mı 🙂 Aslında değil. Bunun vergisi, bildirimi, Amazon tarafından ürünün kontrol edilip kabul görmesi gibi can sıkıcı adımları var.

Amerika’da evden para kazanma 2023

Şu anda hem Türkiye’den hem de ABD’den evden çıkmadan ABD genelinde online satış yapan yüz binlerce kişi var. Ve Amazonun yıllık cirosunun milyarlarca dolar olduğunu düşünün. Kişi başı yıllık on binlerce dolar kazanç anlamına geliyor. Bu pastadan pay almak için hiçbir zaman geç kalmadınız. Hemen kendinize uygun bir ürün seçip online satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Amazon alanında satış yapmak çok karışık, vergisi, belgeleri derken uğraşamam derseniz size başka ve daha basit bir satış alanı tavsiye edeyim. Hem de komisyon ödemiyorsunuz.

Amerika’da evde yapılacak çok para kazandıran işler,

  • Evde home ofis müşteri danışmanlığı
  • Amazonda satış yapmak
  • Facebook Üzerinden pasif gelir
  • Waltmark üzerinden pasif gelir
  • Alibabaekspress üzerinden satış
  • Evde paketleme işi yapma
  • Evde çocuk bakımı
  • Evde hasta ve yaşlı bakımı

Bu tür iş seçenekleri eğitim seviyenize göre değişkenlik gösterebilir.

Amerika Facebook Üzerinden Online Satış Yapmak Pasif Gelir

Facebook Türkiye’de online satış noktasında henüz tam istenilen seviyeye gelmese de Amerika’da facebook üzerinden her gün yüz binlerce ürün satın alınmaktadır. Özellikle Paskalya, Noel, Yortu, Cadılar Bayramı, Yılbaşı, evlilik yıl dönümü, tanışma, doğum günü vb birçok özel etkinlik Amerika’da çok önemsenir. Bu günlerde hediyeleşme kaçınılmazdır. ,

Özellikle yılbaşı dönemlerinde Facebook üzerinden satışa sunulan ürünler kapış kapış satılır. Ürünün maddi değeri 7-8 dolar olsa bile bu ürün 100-150 dolar arasında satılabiliyor. Alan kişinin özel günde giyeceği bu elbiseyi geri iade oranları da çok düşük olduğu için bu şekilde mükemmel bir kar oranı söz konusu oluyor.

Bu işe kısacası pasif gelir deniliyor. Bu şekilde bir pasif gelir elde etmek istediğinizde yapmanız gereken Çin’den çok ucuza toptan mal tedarik edip bunu Alibabaekspress üzerinden Amerika’ya yönlendirip burada da Facebook üzerinden satmanızdır.

Şimdi aslında online satış piyasasında çok fazla bilinmeyen bir satış alanından söz etmek istiyorum.

Amerika’da Evden İş Yapmak 2023 Uyurken Para Kazanabilirsiniz!

Birçok kişinin genelde teorikte kalıp hiçbir zaman reaksiyon alamadığı bir iş hayali var. Ürünü Çin’den 5-10 dolara alıp Amerika’da Waltmat ya da FBA Amazon üzeriden 100-200 dolar arasına satmak.

Peki bunu yapabilen var mı? Yapan çok kişi var; ama genelde bunun nasıl yapılacağını pek kimse konuşmak istemez. Konuşup detayı anlatırsa siz de ona rakip olur onun pastasından yemeye başlarsınız.

Ama işin kısaca tanımı şudur: Çin Alibaba ekspress üzerinden gerçekten çok ucuza mal satın alıyorsunuz. Bu mallar genelde bayanlara yönelik ucuz ev tekstil vb ürünler olursa daha hızlı müşteri bulur.

Bu malları öncelikle satış yaptığınız platformda tanıtmalısınız. Tanıtım yaparken tabi ki de para harcamak zorundasınız. Ürün tanıtımlarını yaparken geri dönüşüm çok önemli. Bir ürün için 5 dolar reklam harcayıp üründen 5 dolardan az kazanırsanız bu size zarar yazar. Buna dikkat edip her reklamdan geri dönüş olarak iyi kazanç elde ederseniz yaptığınız işin bir anlamı olur.

Amerika’da Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Amerika’da evde paketleme işi yaparak da basit şekilde para kazanabilirsiniz. Büyük ölçekli firmalar genelde fabrikalarda bu işi yapsalar da orta ölçekli işletmeler maliyetten kısmak için evde iş vermektedir.

Amerika’da evlere iş veren firmalar sadece paketleme konusunda değil aynı zamanda home ofis şeklinde değişik alanlarda iş imkanları sağlamaktadır. Özellikle bireysel satış danışmanlığı, müşteri hizmetleri danışmanlığı, servis sağlayıcığı gibi evde yapılabilecek iş seçenekleri bulunmaktadır.

Amerika’da Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Amerika’da kadınların çalışma oranı çok yüksek olduğu için çocuk bakıcılığı çok yaygın şekilde yapılabilmektedir. Özellikle ev hanımları için oldukça cazip iş seçeneği sayılan Amerika’da evde çocuk bakımı maaşları da oldukça dolgun sayılır. Aylık ortalama 2000 dolar civarında ek gelir sağlamaktadır. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı çocuk bakıcılığında maaşlar çalışılan saatlere göre değişebilmektedir.

Evden çalışarak gelir elde etmek isteyen bayanlar, iş kur gibi iş veren ile iş arayanları buluşturan platformlarda, internet iş ilanlarında bu gibi işleri çok rahat bulabilir. Anne -babalar genelde ingilizceyi akıcı konuşanlar, lisans mezunları ve bayanları tercih ediyor.

Amerika’da Evde Yapılacak İşler Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Amerika’da evde yağılacak iş seçenekleri çok fazla olduğu için kendi yeteneklerine ve uğraş alanınıza göre tercihte bulunmanız gerekiyor. Amerika’da para kazanmak görüldüğü kadar kolay değilidir. Mücadele etmeniz gerekmektedir. Evde çalışılarak gelir elde etseniz bile bu sizin aylık harcama bütçenize destek olup olmayacağını hesaplamanız gerekmektedir.

Amerika’da genelde bu tür home ofis işleri bilişim sektöründe kendisini geliştirmiş, dijital pazarda yer edinebilmiş kişiler tarafından yapılmaktadır. Facebook, Alibaba, Amazon gibi alanlarda iş yapabilen kişiler genelde evde çalışmayı tercih ediyor.

Amerika’da Türk banka şubeleri için Amerika Türk bankaları yazımıza bakabilirsiniz.

Amerika’da Evde İş Yapılarak Ne Kadar Kazanılır?

Amerika’da evde iş yaparak kazanabileceğiniz miktar tamamen sizin uğraştığınız alana bağlıdır. Basit ev işleri; ütü, çocuk bakımı, hasta ve yaşlı bakımı gibi evde yapılan işlerde 2000 dolar civarı gelir elde edersiniz.

Ama Amerika’da pasif gelir, Amazon üzerinden satış yaparsanız ortalama 10-20 bin dolar elde edebilirsiniz.

Amerika’da Türklerin Yapabileceği İşler

Amerika’da Türklere özgü yapılabilecek işler noktasında şu işi Türkler kesin yapar ve çok güzel para kazanılır diyebileceğimiz bir iş alanı yok. Ama inşaat işinde Türkler iyi olduğu için yapı-malzeme işi Türkler tarafından çok tercih ediliyor. Bunun yanı sıra bilişim-internet üzerinden kendisini geliştirenler de iş noktasında geniş imkanlar yakalayabiliyor.

Ek Bilgi:

Amerika’da evlere iş veren firmalar ve evde paketleme işi veren firmalar ile görüşerek evde ek iş alma şansı elde edebilirsiniz. Amerika’da evlere iş gönderen firmalar aynı Türkiye’de olduğu gibi evde katlama, süsleme, ütü, yapıştırma, etiket kesme vb işler vermektedir. Yasal olarak İş Kur ile bu işlere başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu